ADAMOV OPEN 2017

V sobotu 7. 10. 2017 se uskutečnil na kurtech Spartaku Adamov z. s. otevřený tenisový turnaj ve čtyřhře ADAMOV OPEN 2017

Jednalo se o druhý ročník turnaje, který byl původně plánován na termín 16. 9. 2017, ale tehdejší nepřízeň počasí přesunula konání turnaje do tohoto náhradního termínu.

I v toto sobotní ráno nebylo počasí příliš nakloněno sportu, ale s vyhlášeným časem začátku turnaje, v 9 hodin, již vypadalo vše nadějně. Nakonec se podařilo bez problémů odehrát všechny zápasy a celý turnaj tak proběhl podle plánu. Dokonce byl v odpoledních hodinách na chvíli zalit areál tenisových kurtů slunečními paprsky.

Vše začalo losováním, kdy si všech osm dvojic vylosovalo své hrací číslo a tím pádem účast po dvou čtveřicích ve skupině A nebo B. Podle předem stanoveného hracího pořádku byly nejdříve odehrány v obou skupinách zápasy každý s každým. Pořadí ve skupinách určilo následně nasazení dvojic, dle hracího pavouka, do části turnaje play off.

Po celodenním zápolení vyvrcholil turnaj zápasem o třetí místo a finálovým zápasem. Turnaj ovládla, stejně jako loni, zkušená dvojice Miroslav Levčík - Jaromír Otáhal z Velkých Pavlovic. Druhé i třetí místo obsadily dvojice z adamovské Ptačiny. Stříbrný pohár si odnesli členové pořádajícího oddílu Petr Pilát s Tomášem Chladilem a bronz zcela zaslouženě získala sourozenecká dvojice Petr a Pavel Hlavatí.

Čtvrté místo tentokrát zbylo na poctivě bojující Tomáše Krátkého s Martinem Pačovským.

Po ukončení hrací části turnaje a vyhlášení výsledků setrvala většina hráčů na pozápasovém posezení, kde byly ve velice přátelském duchu probírány právě skončené zápasy a hráči, jejich doprovod i fanoušci využili toto setkání též k debatám na všechna možná témata na tenisovou i netenisovou notu.

Pořádající výbor tenisového oddílu děkuje tímto všem zúčastněným hráčům jak z Adamova, tak přespolním za odvedené výkony v duchu fair play, Městu Adamov za finanční podporu turnaje a všem, kdo fandí adamovskému tenisu.