Hlášení rozhlasu

Úklidová brigáda v rámci Dnů zdraví

Komise Projektu Zdravé město Adamov a místní Agendy 21 Vás srdečně zve na tradiční úklidovou brigádu v rámci Dnů zdraví za Adamov čistější, která se koná zítra, to je ve čtvrtek dne 21. září 2017 od 17.00 hodin. Sraz účastníku je u hodin před Domem služeb na ulici Družstevní a u kabin Spartaku na Smetanově náměstí. Součástí akce bude sázení krokusů. Po skončení akce bude posezení u táboráku na hřišti na ulici Ronovská. Každý účastník obdrží špekáček zdarma.

Číst více

Výluka ČD

České dráhy oznamují občanům, že od soboty dne 23. září 2017 od 7.30 hodin do soboty dne 30. září 2017 do 20.30 hodin bude výluka traťové koleje v úseku Brno – Adamov na trati Brno – Česká Třebová. Bližší informace naleznete na webových stránkách města.

Číst více

Uzavření lékárny Lada

Lékárna Lada oznamuje občanům, že zítra, to je ve čtvrtek dne 21. září 2017 a v pátek dne 22. září 2017 bude lékárna z technických důvodů celý den uzavřena.

Číst více

Mistrovství ČR a SR ve slalomu minikár

Sportovní klub KOBRA RACING Adamov sděluje, že v sobotu dne 23. září 2017 a v neděli dne 24. září 2017 bude pořádat mistrovství České republiky a Slovenské republiky ve slalomu minikár. Po tyto dny v době od 7.00 hodin do 18.00 hodin bude uzavřen výjezd z ulice Družstevní a uzavřena bude také část ulice Fibichova - od hasičské zbrojnice po křižovatku s ulicí Neumannova. Uvažujete-li o výjezdu v hodinách uzávěrky, je nutné provést přeparkování vozidla mimo uvedené časy. Objízdná trasa bude zajištěna cestou pod Ptačí studánkou směrem k čistírně odpadních vod a naopak. Tato trasa bude označena příslušným dopravním značením. Informace k omezení provozu Městské hromadné dopravy v době uzavírky jsou uvedeny, jak na zastávkách, tak i v autobusech. Děkujeme předem za pochopení. Věříme, že závod, doprovodný program i občerstvení bude pro Vás příjemným zpestřením a těšíme se na Vaši diváckou účast. Za pořadatele Vás tímto srdečně zve Pavel Jirků.

Číst více

Uzavření knihovny

Městské kulturní středisko Adamov oznamuje čtenářům a návštěvníkům knihovny, že knihovna bude v pátek dne 29. září 2017 z důvodu čerpání řádné dovolené uzavřena.

Číst více

Zahájení kurzů a cvičení pořádané MKS

Z provozních důvodů budou kurzy a cvičení pořádané MKS Adamov zahájeny až v prvním týdnu měsíce října - týká se to kurzu angličtiny, cvičení pro zdraví, trénování paměti a cvičení batolat. Ze stejných důvodů bude Dopoledne s pohádkou, původně plánované na 27. září 2017 přesunuto na pondělí dne 2. října 2017. Jeho začátek je v 10.00 hodin v sále MKS.

Číst více

Odpoledne s MKS

V sobotu dne 30. září 2017 zve MKS adamovskou veřejnost na Odpoledne s MKS. Kromě možnosti zavítat do zrekonstruovaných prostor je od 15-ti hodin pro děti připraveno představení divadla Věž Brno. Od 17-ti hodin se můžete těšit na setkání s Vladimírem Hronem a od 19 hodin na koncert skupiny Poutníci.

Číst více

Koncert - recitál Pavla Vítka

V rámci světelského podzimu pořádá MKS Adamov spolu s Farností Adamov koncert - recitál Pavla Vítka. Akce se koná dne 3. října 2017 od 17.30 hodin v kostele svaté Barbory v Adamově. Píseň Jednu krásnou zemi znám si spolu s Pavlem Vítkem zazpívají i členové dětského pěveckého sboru při adamovské škole pod vedením Jiřího Kratochvíla. Rezervace vstupenek na tel. č. 607 518 104.

Číst více

Informace k uzavírce komunikací - závody minikár

Sportovní klub KOBRA RACING Adamov sděluje informaci k uzavírce komunikací v době pořádání závodů minikár. V sobotu dne 23. září 2017 a v neděli dne 24. září 2017 nebude v době od 7 hodin do 18 hodin možný vjezd ani výjezd z ulice Družstevní, mimo složky Integrovaného záchranného systému při mimořádných situacích. Uvažujete-li o výjezdu v hodinách uzávěrky, je nutné provést přeparkování vozidla mimo uvedené časy. Uzavřena bude také část ulice Fibichova - od hasičské zbrojnice po křižovatku s ulicí Neumannova. Objízdná trasa bude zajištěna cestou pod Ptačí studánkou, směrem k čistírně odpadních vod a naopak. Tato trasa bude označena příslušným dopravním značením.

Číst více

Prodej grilovaných kuřat

Dnes přijela do našeho města pojízdná prodejna Pepigril, která prodává na tržišti na Ptačině grilovaná kuřata.

Číst více

Nález mobilního telefonu

Oznamujeme občanům, že byl nalezen mobilní telefon. Majitel si jej může vyzvednout na pokladně MěÚ Adamov nebo se informovat na tel. č. 516 499 630.

Číst více

Zastupitelstvo města Adamova

Starosta města svolává 20. zasedání Zastupitelstva města Adamova, které se bude konat ve středu dne 20. září 2017 v 16.30 hodin v budově Městského úřadu v Adamově. Na toto veřejné zasedání zve starosta města všechny občany Adamova.

Číst více

Přerušení dodávky el. energie

Společnost E-ON oznamuje, že z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy – rekonstrukcí, oprav, údržbových a revizních prací bude ve středu dne 20. září 2017 v době od 7.00 hodin do 15.00 hodin přerušena dodávka elektrické energie na ulici Fibichova – od ulice Hybešova po dům č. o. 51, ulice Zahradní, ulice Krátká, ulice Bezručova, ulice Hybešova, ulice Nádražní – průmyslová zóna u trati Českých drah pod ulicí Hybešova a Bezručova, areál čistírny odpadních vod za Adamovem směr Bílovice, napájený z odběratelské trafostanice Adamov. Dále bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Osvobození - od hřbitova po její konec směr benzínová čerpací stanice, na ulici Nádražní – jedna strana od benzínové čerpací stanice po areál lesního závodu – budova č.p. 374, oblast u rozhledny Alexandrovka a TV převaděč. Místní část Josefov bude vypnuta celá, včetně penzionu Švýcárna, penzionu U kamenného kola a vodárenského areálu kromě areálu bývalého učiliště, které zůstane v provozu.

Číst více

Sportovní odpoledne - přesunutí termínu

Městský klub mládeže oznamuje, že z technických důvodů se sportovní odpoledne – přivítání školního roku, plánované na pátek dne 15. září 2017 přesouvá na pátek dne 22. září 2017. Toto odpoledne bude plné her a soutěží. Akce se bude konat na hřišti Petra Jilemnického od 15.30 hodin. Na akci vystoupí Judo klub Samuraj Adamov.

Číst více

Smuteční hlášení

Sbor pro občanské záležitosti Města Adamova oznamuje občanům, že ve věku 83 let zemřel náš spoluobčan pan Josef Pokorný. Rozloučení se zesnulým se koná zítra, to je ve čtvrtek dne 14. září 2017 ve 13.45 hodin ve smuteční obřadní síni města Blanska.

Číst více

Sportovní odpoledne - přivítání školního roku

Městský klub mládeže pořádá v pátek dne 15. září 2017 sportovní odpoledne – přivítání školního roku. Toto odpoledne bude plné her a soutěží. Akce se bude konat na hřišti Petra Jilemnického od 15.30 hodin. Na akci vystoupí Judo klub Samuraj Adamov.

Číst více

Prodej ovoce a zeleniny

Zelenina JUVITA bude ve středu dne 13. září 2017 od 10.10 hodin do 10.30 hodin na tržišti na Ptačině a od 11.00 hodin do 11.20 hodin u základní školy na Horce prodávat brambory na uskladnění z Vysočiny, broskve, nektarinky, květák, novou cibuli a nový český česnek. Dále bude prodejce nabízet domácí rajčata, papriky, okurky, žampiony, hlívu ústřičnou a další ovoce a zeleninu i olejové svíčky za 10,- Kč/ks. Řidič přijímá objednávky na brambory na uskladnění z Vysočiny na tel. čísle 777 880 988.

Číst více

Předvolební setkání s občany

Komunistická strana Čech a Moravy pořádá zítra, to je v úterý dne 12. září 2017 předvolební setkání s občany města Adamova. Na setkání budou představeni kandidáti z okresu Blansko, do Parlamentu České republiky. Diskutovat se bude o volebním programu Komunistické strany. Akce je naplánována na 17.00 hodin, u A-Centra v Adamově. Komunistická strana Čech a Moravy Vás na toto předvolební setkání srdečně zve.

Číst více

Nález hodinek

Oznamujeme občanům, že u dětského hřiště na ulici Petra Jilemnického byly nalezeny hodinky. Majitel si hodinky může vyzvednout na pokladně MěÚ Adamov nebo se informovat na tel. čísle 516 499 630.

Číst více

Prodej grilovaných kuřat

Dnes přijela do našeho města pojízdná prodejna Pepigril, která prodává na tržišti na Ptačině grilovaná kuřata.

Číst více