Spartak Adamov - Dynamiters Blansko HK 7:8 (2:3, 4:3, 1:2)

Góly a asistence za Adamov: 2x Milfait (2x Vorel), 2x Klíma Pavel (2x Vorel), 2x Thoř (Mihok, Zubíček), Vorel (sam.)

Vyrovnanost tabulky sliboval dobrý hokej. Mladíci z Blanska vlétli do zápasu ve velkém stylu a v osmé minutě vedli již 3:0. Vypadalo to na debakl, ale Adamov zabral. Milfait a Klíma snížili na rozdíl jediné branky. Hra se vyrovnala.

Ve druhé části bylo vše jako na houpačce. Blansko sice šlo do dvoubrankového vedení hned v úvodu třetiny, ale Adamov korigoval a vyrovnal stav na 4:4 gólem Thoře a Klímu. Soupeř vstřelil pátý gól, ale Adamov znovu vyrovnal. Do konce třetiny padl ještě gól na každé straně. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu 6:6.

Poslední část pokračovala se stejným scénářem. Šťastnější bylo mužstvo Blanska. Tři minuty a 40 vteřin před koncem utkání vsítili vedoucí gól. Adamov tlačil. Vypracoval si i vyložené gólové příležitosti, ale místo střely mezi kruhy hledali ještě další zbytečnou přihrávku na obsazené hráče. V této činnosti exceloval Milfait, který měl dvě vyložené šance.

Prohra pravděpodobně zavřela dveře do první čtyřky tabulky. Můžeme ještě doufat, podmínkou je ale zvládnout za 3 body příštího soupeře a spolehnout se na výsledky ostatních mužstev.

Na obrázku Jiří Toufar patřil k hráčům, kteří měli šance, ale ne a ne se trefit …

• Spartak Adamov - Dynamiters Blansko HK 7:8 (2:3, 4:3, 1:2)