Šachy

Spartak Adamov, z.s. - Šachy

Hrací místnost: klub. v restauraci "Hradní"
Tréninky: pátek od 18:00 hod., mladší žáci pátek od 14:15, MKS Adamov III
Výsledky,aktuality: Krajský přebor I.třídy Okresní přebor Blansko Základní soutěž Blansko
Kontakt: Pavel Masák 604281377 [email protected]
Mládež: Petr Bednář 775760878 [email protected]

MČR mládeže 2016 do 14 let v rapid šachu. Olga Dvořáková zlatá!

MČR mládeže v rapid šachu do 14 let se hrálo ve dnech 10.-11.září 2016 v Klatovech. Celkem 203 hráček a hráčů mistrovských kategorií bojovalo o přebornické tituly, medaile, poháry a věcné ceny.

Číst více

Zahájení sezóny 2016/17

Šachovou sezonu 2016-17 adamovského oddílu zahájila Olinka Dvořáková starty na ME mládeže a na „Mistrovství ČR mládeže v rapidu šachu“. Svoji činnost také zahájil šachový kroužek mládeže. Jeho schůzky se konají v Městském kulturním středisku na Ptačině každý v pátek od 14,30 do 16,30 hod.

Číst více

Soutěže družstev

V posledních zápasech soutěží družstev se adamovským týmům nezadařilo uhájit postupové pozice v tabulkách. Áčko v předposledním kole klopýtnutím ve Znojmě kleslo na třetí místo. Vítězství v posledním kole s Bystrcí už na pořadí nic nezměnilo. Áčko skončilo třetí s jednobodovou ztrátou na postupové druhé místo. Sbírku třetích míst našich tří týmů doplnilo v Okresním přeboru Béčko prohrou se Sloupem.

Číst více

Áčko se po vítězství nad Lokomotivou D vrátilo do čela tabulky s jednobodovým náskokem. Do konce soutěže zbývá odehrát dvě kola. O dvě postupová místa do II.ligy jsou ve hře čtyři týmy ve dvoubodovém rozestupu.

Číst více

První kolo soutěží v roce 2016 adamovská družstva zvládla vítězně. Áčko i Béčko své soupeře, Vinohrady respektive Rovečné, vysoko porazili bez prohrané partie. Céčko zásluhou mládežníků těsně zvítězilo nad Boskovicemi. Áčko je po pátém kole třetí s jednobodovým odstupem na čelo tabulky. Béčko po čtvrtém kole momentálně vede tabulku. Céčko, také po čtyřech zápasech, se posunulo na druhou příčku soutěže.

Číst více

Petra Masáková vyhrála turnaj „O Brankovického krále“

Turnajem „O Brankovického krále“ byl zahájen další seriál šesti turnajů Krajského přeboru mládeže v rapidšachu. Celkem 145 mladých šachistů se zúčastnilo 18.ročníku tohoto turnaje. V úvodu byli vyhlášení krajští přeborníci loňského seriálu. Mezi nimi byla adamovská děvčata, Olga Dvořáková v kategorii D12 a Petra Masáková v kategorii D14.

Číst více

Přebor škol Základní kolo, Adamov - 1.Marek Dvořák

„Základní kolo přeboru škol“ proběhlo v pátek 20.listopadu v MKS na Ptačině. Turnaje se zúčastnilo 11 chlapců. Vítězem se stal Marek Dvořák, druhé místo obsadil Matyáše Polzer a třetí skončil Martin Mikula.

Číst více

Až v celkově desátém zápase soutěží družstev utrpělo jedno z adamovských mužstev porážku. Céčko nestačilo na loňského vítěze Základní soutěže Blansko, tým Rovečné B. Áčko si „vyšláplo“ na favorita Lokomotivu Brno a remizovalo s Veselí, Béčko po nerozhodném zápase s Lipovcem přesvědčivě vyhrálo v Boskovicích.

Číst více

ZŠ+MŠ Adamov obhájila prvenství v kat. 1.-5.třída

Potřetí v řadě zvítězilo družstvo adamovské školy v Okresním kole Přeboru škol. Spolu se ZŠ+MŠ Kunštát postoupilo do Krajského kola v Břeclavi 27. ledna 2015.

Číst více

O brankovického krále

Seriál Krajského Přeboru mládeže v Rapid šachu 2014 – 15 byl zahájen v Brankovicích v sobotu 22.11.2014. Před zahájením soutěže bylo provedeno vyhodnocení vítězů loňského ročníku. Adamovská děvčata ve svých kategoriích zvítězila a získala titul Krajských přebornic.

Číst více

Mistrovství světa mládeže v šachu

Mezi třinácti reprezentanty České republiky je i adamovská šachistka Olga Dvořáková. MS mládeže probíhá od 20. - 29. 9. v mezinárodním kongresovém centru Durban Kwa-Zulu.

Číst více

Olga Dvořáková - mistr ČR v šachu!

Mistrovství České republiky v šachu mládeže do 16-ti let se konalo v Koutech nad Desnou ve dnech 8.-15.3.2014.