TJ Sokol Černá Hora - Spartak Adamov 4:7 (2:1, 0:3, 2:3)

Branky a asistence za Adamov: 2x Vorel (Klíma, Milfait), 2x Klíma (Kilián, Vorel), 2x Toufar (Kilián, sam.), Milfait (Vorel)

Domácí mužstvo nastoupilo posílené o hráče z oddílu HC Blansko, který se letos nepřihlásil do soutěže. Z toho bylo jasné, že má kvalitní kádr. V předešlém kole nastřílel v divoké přestřelce soupeři 7 branek i když nevyhrál. O to víc chtěl body.

Hráči Adamova nastoupili do zápasu vlažně a asi i s přesvědčením, že nemůžou prohrát. Všude o krok pozadu, bez bojovného ducha, bez pohybu. Kdo nezapadal do tohoto hodnocení byl Kilián a Hanáček. Z tohoto laxního přístupu vyplynul i faul Dvořáka, který dohrál protihráče u mantinelu, ale nechal ho do něj odjet i s kotoučem. Nezbylo mu nic jiného než jej zahákovat. Paradoxně v oslabení jsme šli do vedení, když vybojoval puk Kilián, posunul ho na Klímu a ten nezaváhal. Laxní hra ze strany Adamova pokračovala i nadále a soupeř trestal. Vyrovnal po chaosu v našem obranném pásmu, kde si čtyři hráči dávali přednost, soupeř udělal dva kroky a pohodlně vyrovnal. Do konce třetiny ještě vedení navýšil. Po prohraném buly v našem obranném pásmu si vzal soupeř puk, projel jako mezi kuželkami a pohodlně skóroval.

Vítr v kabině udělal jinak klidný brankář Dobeš spolu s trenérem. Asi to hráči potřebovali, protože do druhé třetiny nastoupili s jiným přístupem. Ihned se to projevilo na skóre. Na 2:2 vyrovnal neúnavný Vorel po přihrávce Klímu. Za chvilku si tito dva hráči role vyměnili a strhli vedení na naši stranu. Hra se zklidnila. Do konce třetiny vsítil Adamov ještě jednu branku. Kilián vybojoval puk, posunul na Toufara a ten zvýšil již na 2:4.

Do třetí části utkání hráči Adamova nastoupili bezstarostně s vidinou třech bodů. Chyba-omyl. Soupeř vycítil příležitost, mákl na dno svých sil a vykřesal jiskřičku naděje na body a snížil na rozdíl branky. Zde udělal chybu Herynek, který propadl v útočném pásmu a jeho hráč po rychlém protiútoku skóroval. To byl impulz pro trenéra, ten stáhl hru pouze na dvě pětky. Hráči se dostali do tempa. Toufar vypíchl puk soupeři ve středním pásmu a po nájezdu své sólo proměnil. Zanedlouho Milfait vyvezl puk do útočného pásma soupeře, natáhl na sebe tři hráče a nahrál do volného prostoru. Tam přijel Vorel a z první proměnil. Soupeř sice z přesilovky ještě snížil, ale kdo jiný, než Vorel zavezl puk do útočného pásma, nahrál Milfaitovi a ten pečetil na konečných 4:7.

Utrápený a bezzubý výkon z naší strany, Pouze pár jednotlivců splnilo očekávání. Máme širokou základnu a budeme muset dát příležitost ostatním, kteří čekají na svou šanci.

Citelně chyběl Pavel Zubíček, jeho přehled, cit a načasování přihrávky.

Na obrázku dva nejproduktivnější hráči zápasu. V popředí Mrek Vorel (2+2/4 body), za ním Pavel Klíma (2+1/3 body).

• TJ Sokol Černá Hora - Spartak Adamov 4:7 (2:1, 0:3, 2:3)