20 let existence Šipkového klubu Adamov

V letošním roce je tomu 20 let, co se v Adamově objevil první šipkový automat v restauraci Větrník. Zde se scházela parta kamarádů, kteří si začali krátit dlouhou chvíli házením šipek na terč.

Ze začátku jen tak pro zábavu, a pak se objevily informace o pořádání místních turnajů v okolí. Tak jsme začali tyto turnaje navštěvovat. Dá se říct, že za krátkou dobu nás pořadatelé těchto turnajů včetně místních hráčů neviděli rádi. Asi proto, že tato parta kamarádů pravidelně odvážela z turnajů skoro všechny ceny. V této době zde byl Jihomoravský oblastní šipkový svaz, který začal organizovat na jižní Moravě pravidelnou soutěž. To byl pro nás impuls k založení občanského sdružení Šipkový klub Adamov. Do soutěže jsme přihlásili tři týmy: DC Hornets, DC Pegaso Darts team a DC Větrník.

V roce 1998 se začala psát historie Šipkového klubu jen díky odhodlání několika nadšenců zapálených do nově vzniklého sportu. Hned od začátku toto nadšení začalo přinášet první úspěchy a DC Hornets vyhrál 1. ligu, DC Pegaso Darts team vyhrál 2. ligu, DC Větrník se také umístil na předních místech 3. ligy. Na MČR obsadil DC Hornets 17. místo.

Po druhé sezóně došlo ke spojení dvou týmů DC Pegaso a DC Větrník a vznikl tým DC Hurricane. Teď bychom mohli projít celou historii po jednotlivých sezónách a vyjmenovávat jeden úspěch za druhým, ať jednotlivců či družstev. Myslím, že by to bylo moc jednotvárné. Zmíním se jen o těch nejvýznamnějších, které začaly přicházet po té co klub získal v roce 2009 od Města Adamov zázemí v domu služeb na Ptačině. Zde si členové klubu svépomocí vybudovali z bývalé drogerie klub, který reprezentuje při jednotlivých utkání Město Adamov a samozřejmě Šipkový klub. Díky tomuto zázemí jsme v r. 2011 vyhráli celostátní pohár družstev, kterého se účastnilo přes 2,5 tisíce týmů. Dvakrát jsme na MČR družstev skončili druzí a třikrát třetí. Pětkrát po sobě DC Hornets vyhrál jihomoravskou EXTRALIGU. Na ME družstev v Poreči v r. 2014 tým DC Hornets skončil 13. z 84 družstev z 22 zemí.

V současné době máme oba týmy v jihomoravské EXTRALIZE, pravidelně organizujeme turnaje pro mládež, Mistrovství jižní Moravy VETERÁNŮ jako Memoriál Zdeňka a Martina Tasche, turnaje pro amatéry a zájmové skupiny. Také se podílíme na tradičním charitativním turnaji pro dětskou onkologii. Závěrem bych chtěl všem, co se na činnosti klubu podíleli a podílí, poděkovat za obětavou a nezištnou práci pro klub, hráčům bych popřál mnoho úspěchů a celému klubu, aby nadále vzorně reprezentoval Město Adamov, jak v ČR, tak ve světě.