5. Sokolská akademie

Dne 22.dubna 2017 pořádal Sokol Adamov jubilejní Sokolskou akademii, která se koná každoročně k Mezinárodnímu dni tance (28.4.). Akademie byla určena pro pohybové skupiny z celého okolí, přijeli k nám Aerobic Sebranice, SVČ Boskovice, ženy z Jedovnic. Tentokrát přijaly pozvání i děti ze ZŠ a MŠ Adamov – třída Kuřátek pod vedením paní učitelky Bc. Lenky Juřičkové a Mgr.Ivy Drlíkové, 3.A z Ptačiny se svojí třídní učitelkou Mgr.Soňou Karáskovou a děti z tanečního kroužku výrazového tance pod vedením Mgr. Kateřiny Prudíkové. Sešlo se na 120 tanečníků, které hodnotila porota.

K vidění bylo mnoho stylů, aerobic, step, streat, lidový a výrazový tanec. K dobré náladě přispěla i žonglérská skupina Knock- Knock z Brna . Porota to neměla vůbec lehké, protože děti byly opravdu šikovné, ale nakonec se musela rozhodnout a na prvním místě se umístila stepařská skladba s názvem Divoši z džungle Moniky Pavlékové.

Druhé místo získal Aerobik Sebranice pod vedením Jany Sedlákové se skladbou Krotitelé duchů.

Třetím místem se mohly pyšnit děti z Adamova za výrazový tanec Mravenci se stěhují v choreografii Kateřiny Prudíkové. Jejich druhé vystoupení s názvem Když se řeka narodí získalo 3. místo o 14 dní později v Blansku.

Vyhodnocena byla i nejlepší tanečnice, kterou si volili diváci. Tanečníci měli i krásné kostýmy a bylo opravdu na co se dívat.

Jubilejní již 5. sokolská akademie byla velice zdařilá akce, na kterou se přišlo podívat i mnoho diváků. Společně s tanečníky vytvořili výbornou atmosféru a příjemné odpoledne. Však se jich dohromady sešlo přes třista. Za hlavní organizátory, kterými byli pan Miroslav Svědínek a Mgr.Kateřina Prudíková děkujeme všem, co se přišli podívat. Děkujeme i všem sponzorům. Jsme rádi, že sokolská hala ožívá nejen akcemi sportovními, ale i kulturními. Příští rok jste opět zváni.

Přeji Vám krásné roztančené jaro.
Za Sokol Adamov Kateřina Prudíková

  • 5. Sokolská akademie


Sdílet článek