ADAMOV OPEN 2016

V sobotu 17. 9. 2016 se uskutečnil, v režii tenisového oddílu Spartaku Adamov, 1. ročník tenisového turnaje ve čtyřhře ADAMOV OPEN 2016.

Jak pořadatelé, tak hráči byli předem plni očekávání, jak tato premiérová akce dopadne. Pohledem zpět lze říci, že turnaj měl po stránce organizační i sportovní velice dobrou úroveň a pořadatelé se svého úkolu zhostili na výbornou. V dopoledních hodinách sice hráče trochu potrápily dešťové přeháňky, ale nakonec se počasí umoudřilo a nic nebránilo úspěšně odehrát všechny zápasy. Turnaje se zúčastnilo osm dvojic hráčů, kteří byli vylosováni do dvou základních skupin, kde sehráli utkání systémem každý s každým. Pořadí ve skupinách určilo čtvrtfinálové dvojice, které už dále pokračovaly turnajovým systémem play off. Celkovým vítězem turnaje se stala dvojice Miroslav Levčík – Jaromír Otáhal z Velkých Pavlovic, na druhém místě skončila adamovská dvojice Ferdinand Šafárik – Aleš Kupčík a třetí místo obsadili též reprezentanti adamovského tenisu Roman Dobeš – Vladimír Odehnal. Jak je vidno, turnaj okořenily svou účastí i mimoadamovské dvojice. Všem hráčům, ať už na pomyslných stupních vítězů, tak i těm, kteří skončili na raketách soupeřů v dřívějších kolech, patří velká gratulace a dík za předvedené výkony. Velice vydařenou částí turnaje byla též následná after party, která soutěžní den zakončila. Vzhledem k pozitivním reakcím všech zúčastněných věří organizátoři, že by se z tohoto turnaje mohla stát tradiční adamovská sportovní akce.