ADAMOV OPEN 2021

6. ročník, dnes již vyhlášeného, otevřeného tenisového turnaje ve čtyřhře proběhl 4. 9. 2021.

V režii tenisového oddílu Spartaku Adamov, z. s. se uskutečnil v sobotu 4. 9. 2021 další ročník turnaje ADAMOV OPEN.

Letošní ročník byl ve znamení dvou změn. První změnou bylo rozšíření počtu startujících dvojic z osmi na deset, z důvodu značného zájmu tenistů. Druhou změnou byl termín konání. Z klasického termínu na konci září byl termín přesunut na začátek tohoto měsíce, z důvodu předpokladu stálejšího počasí. Tento předpoklad se beze zbytku naplnil a počasí bylo téměř letní a pro konání turnaje velice příznivé.

Jak je uvedeno výše, rozšíření počtu účastníků přineslo i navýšení počtu zápasů. Ale i s tím se pořadatelé i hráči vypořádali více než dobře. Celkem bylo během soboty odehráno 29 vzájemných zápasů, což je na dvou kurtech úctyhodné.

Hrací systém byl obdobný, jako v minulých ročnících s tím rozdílem, že v obou základních skupinách bylo nasazeno po pěti dvojicích. Po odehrání části každý s každým v obou skupinách postoupily do čtvrtfinále z každé skupiny čtyři dvojice. Dále probíhal turnaj dle předem daného pavouka.

Z nekompromisních soubojů vykrystalizovaly semifinálové dvojice: Guziurová – Šmahel vs. Kupčík – Šafárik a Kurz – Moser vs. Levčík – Bláha. V prvním semifinále zvítězila dvojice Guziurová – Šmahel 6:2, ve druhém semifinále Levčík – Bláha 6:4. Následně v souboji o třetí místo zvítězili Kurz – Moser nad dvojicí Kupčík – Šafárik 6:3. Posledním zápasem celého dne bylo velké finále. Zde nastoupili Guziurová – Šmahel proti dvojici Levčík – Bláha. Vítězem tohoto finálového zápasu a zároveň souboje generací se stali Guziurová – Šmahel poměrem 6:1. Tato dvojice, Pavla Guziurová a Jiří Šmahel získala při své premiérové účasti vítěznou trofej. Nutno podotknout, že naprosto zaslouženě, neboť celým turnajem prošli bez jediného zaváhání a předváděli skvělý tenis.

Závěrem se patří poděkovat všem, kdo se podíleli na spoluorganizaci turnaje. Velký dík městu Adamov, které každoročně tento turnaj podporuje.