Adamovský dogdance podruhé

Poslední srpnovou sobotu se v areálu kynologického klubu Adamov konal druhý neoficiální závod v dogdancingu (tanci se psem), v letošním roce s názvem „Adamovský dogdance“, a také speciální závod psích kusů s názvem „Adamovský trickdogging“, který úspěšně navázal na první závod, konaný v červnu. Tato soutěž se může chlubit zatím největší účastí závodníků v historii jejího pořádání. Diváci tak měli možnost shlédnout celkem 23 soutěžních vystoupení.

Závody dogdancingu byly stejně jako předchozí rozdělěny do výkonnostních kategorií na začátečníky a pokročilé.

V kategorii začátečníků tak sbírala svoje první zkušenosti například Eliška Zukalová ze Křtin se svou fenkou australského honáckého psa Daisy, která se umístila na krásném třetím místě. Svou premiéru si na našich závodech odbyla i Adriana Tesárková s border kolií Cincinnati, jejich vystoupenní na téma pobřežní hlídky jim vyneslo druhé místo. Vítězkou kategorie začátečníků se pak stala Gabriela Jandová z Kroměříže a její čivava Jenny.

V kategorii pokročilých pak doslova dechberoucí výkony předváděla Monika Zapletalová, která se pravidelně účastní mistrovských soutěží nejen u nás, ale i v zahraničí. Se svými psími svěřenci obsadila třetí a druhou příčku. První místo v dané kategorii obsadila Ema Pospíšilová z Blanska a její border kolie Alf. Vystoupení této dvojce se neslo ve stylu „hawai“. Na soutěž v tanci se psem plynule navázala soutěž psích triků, kde se hodnotila především obtížnost a originalita psích kousků. Zde za zmínku stojí umístění naší členky Aleny Povalačové a rotvajlerky Bessy, kterým patřilo druhé místo.

Krásné počasí přálo závodníkům celý den, mnozí tak ocenili možnost ochladit se v protékající řece. Nechybělo ani tradiční občerstvení pro závodníky zdarma a díky štědrým sponzorům nikdo neodcházel s prázdnou. Jsme velmi rádi, že se závodů zúčastnilo tolik psovodů se svými psy. Doufáme, že v příštím roce bude alespoň stejná účast, jako v tom letošním.

  • Adamovský dogdance podruhé
  • Adamovský dogdance podruhé
  • Adamovský dogdance podruhé
  • Adamovský dogdance podruhé
  • Adamovský dogdance podruhé
  • Adamovský dogdance podruhé
  • Adamovský dogdance podruhé
  • Adamovský dogdance podruhé


Sdílet článek