AKCE PŘELOŽENA NA ZÁŘÍ T.R.

Film JEDNOTKA INTENZIVNÍHO ŽIVOTA Ve čtvrtek, 2. června 2022 vás zveme na promítání dokumentárního filmu o paliativní medicíně, která přináší do vyspělé lékařské péče důraz na důstojnost, lidskost a konečnost života. Součástí akce bude beseda s vedoucí lékařkou MUDr. Marcelou Tomíškovou z Hospicu sv. Alžběty v Brně. Začátek akce je v 17:15 hodin v sále MKS na Ptačině. Vstup volný.

Lékaři Ondřej a Kateřina se při své práci často dotýkají nedotknutelného. Průkopníci české nemocniční paliativní péče otevírají v celovečerním dokumentu témata, která z našich životů v podstatě zmizela. V prostředí robotické medicíny a zbožštělých bílých plášťů soustředěných na nemoc jako takovou se do středu jejich pozornosti vrací člověk. V intimních rozhovorech lékaři se svými pacienty hledají odpovědi na otázku, na niž se v nemocnicích, kde život končí pro 60–70 % české společnosti, bohužel zapomíná: „Jak žít dobrý život s nemocí?“

Na filmu se podíleli: režie, scénář - Adéla Komrzý, kamera - Prokop Souček, hudba - Marek Mrkvička, protagonisté - Kateřina Rusinová, Ondřej Kopecký.

  • AKCE PŘELOŽENA NA ZÁŘÍ T.R.