Betlémské světlo v Adamově

"Sdílení štěstí vám přinese pokoj" - Jeden z novodobých vánočních zvyků - světlo z Betléma již dorazilo do Česka. Dopravili ho sem skauti minulou sobotu 13.prosince 2015 vlakem z Vídně do Brna.

Následující sobotu 19.prosince 2015 bude za spolupráce dalších skautů rozváženo Betlémské světlo vlaky po naší vlasti a dále díky spoustě dobrovolníků rozdáváno při místních akcích.

Jednou ze zastávek bude i nádraží v Blansku v čase 9.17h, kam se pro plamínek světla z Betléma tradičně vypraví adamovští farníci a pěšky ho pak v lucerničkách přinesou do místního kostela sv.Barbory, kde se bude Betlémské světlo předávat zájemcům po nedělní bohoslužbě dne 20.prosince cca od 11.45h a dále pak na Štědrý den 24.prosince mezi 14-15h během svátečního vytrubování před budou MKS na Ptačině.

Kdokoliv ze zájemců z řad občanů se může přidat ke skupině farníků buď na celou cestu lesem z Blanska do Adamova, případně se lze skupině vydat naproti směrem k Novému Hradu. Předpokládaný příchod ke kostelu v Adamově je kolem sobotního poledne.

Více o historii Betlémského světla a jeho šíření je možné si přečíst zde: https://www.betlemskesvetlo.cz/

  • Betlémské světlo v Adamově


Sdílet článek