Červenec v pétanque

O prázdninách sezóna pétanque vrcholí. Adamovští hráči uspořádali dva vlastní turnaje a účastnili se turnajů po celé ČR.

Turnaj v pétanque trojic O brněnskou kouli se odehrál 5.7.2019 v obci Ratišovice okr. Znojmo. Spolek Fenyx Adamov zastupoval kompletní tým ve složení Soňa Karásková, Zdeněk Handl a Jiří Němec. Dalšími účastníky byli Jana a Karel Mrlinovi, které doplnil nadějný junior David Hanák z klubu Orel Řečkovice a Pavel Král, který hrál s Oldřichem Brožem z Vojnova Městce a Pavlem Pachtou z AURA Havlíčkův Brod. Hrálo se ve skupinách po pěti a čtyřech družstvech systémem každý s každým a s postupem do KO osmičky, do které postoupili manželé Mrlinovi s Davidem a Pavel Král se svými spoluhráči.
Postoupit se nepodařilo týmu Fenyxu a skončil na celkově 18. místě.
V osmičce nejlepších se nedařilo Pavlovu týmu, když svůj úvodní zápas prohrál a skončil na osmém místě. Na vítězné vlně pokračoval tým Mrlinů, když se probojoval až do finále, kde porazil silný tým z Orlové přesvědčivým výsledkem 13:1 a stal se nečekaným vítězem celého turnaje. Gratulace!

Dne 7 .7. 2019 se uskutečnil v Adamově na hřišti u řeky další veřejný turnaj v pétanque, kterého zúčastnilo celkem 21 hráčů - 13 členů Fenyxu a 8 hostů. Hrálo se tradičním systémem na čtyři kola. Celý turnaj se odehrál ve vysokém sportovním duchu a nasazení, o čemž svědčí několik překvapivých výsledků. Celkovým vítězem se stal Jiří Karásek z Krumsína, na druhém místě nečekaně Míša Padrtková z Brna a třetí skončil nejlepší z domácích Zdeněk Handl.

V krásném sportovním areálu ve Valšovicích se 20. 7. odehrál turnaj v pétanque jednotlivců, kterého zúčastnili za Fenyx Adamov Pavel Král, Zdenek Handl, Karel Mrlina, Soňa Karásková a Jiří Němec. Hrálo se systém čtyři kola s postupem do KO16. Jediný, kdo měl zkušenosti s typem turnaje jednotlivců byl Pavel, ostatního ho hráli poprvé. Nejen zkušenosti, ale i skvělá hra Pavla vynesla se čtyřmi vítězstvími na první místo po základní části. Dobrý výkon podával Zdeněk, když porazil Jirku a potrápil Pavla Bureše v boji, ve kterém nešťastně podlehl těsně 13:12 a s třemi vítěznými zápasy postoupil. To se podařilo vyrovnanými výkony i Karlovi. Zkušenosti sbírala Soňa, které se podařilo porazit 48. hráčku celostátního žebříčku Janu Burešovou z Litovle. Jirka bojoval, ale ani dvě dosažená vítězství na postup rovněž nestačila. Postup tří hráčů mezi šestnáct nejlepších historie Fenyxu snad nepamatuje. Celkové umístění našich hráčů: 4. Král, 11. Handl, 14. Mrlina, 30. Němec a 36. Karásková.

V neděli 21. 7. 2019 se pod taktovkou Pavla Krále a Zdeňka Handla uskutečnil druhý červencový turnaj v pétanque pro veřejnost, kterého se zúčastnilo 10 členů Fenyxu a 6 hráčů z řad veřejnosti. Hrálo se tradičním způsobem na čtyři kola. Hrálo se s velkou bojovností a nasazením. Výsledky byly vyrovnané a o umístění rozhodoval počet vítězství a dosažené skóre. Vítězem se stal Jiří Charvát, na druhém Pavel Král a na třetím místě Jiří Němec, který měl o jeden bod lepší skóre před čtvrtým Zdeňkem Handlem. Poděkování patří pořadatelům za ceny pro všechny účastníky.

Turnaj trojic Grand prix d´Austerlitz v pétanque se uskutečnil v zámeckém parku ve Slavkově v sobotu 27.7.2019 za účasti 71 týmů. Fenyx měl zastoupení v Pavlu Královi, který hrál se Zdeňkem Šedivým a Miroslavem Řehořem z klubu Frapeco, Karel Mrlina měl za spoluhráče Bronislavu Urbanovou a Jiřího Šipra se spolku 1. Starobrněnský PK a kompletní tým Fenyxu Soňa Karásková, Tereska Kejíková a Jirka Němec. Začalo se hrát na pět kol s postupem do šestnácky. Počasí nepřálo, hrálo se za intenzivních dešťových přeháněk, proto pořadatelé udělali změnu a hrálo se na čtyři kola s postupem do třicet dvojky. Tam postoupil Pavel se čtyřmi vítěznými zápasy a kompletní tým Fenyxu se dvěma vítězstvími. Přišel prudký liják,
který zaplavil většinu hřišť a tak došlo k další změně v průběhu turnaje - že se bude dohrávat jenom šestnáct nejlepších. Tým Fenyxu a tým Pavla se umístily na děleném 17.-32. místě, Karel a jeho spoluhráči skončili na 56. místě. Velká škoda, že tentokrát nepřálo počasí, což poznamenalo některé výkony.