Chateau Hrochův Týnec - pétanque

Turnaje Chateau Hrochův Týnec zařazeného do kategorie Prestige se zúčastnilo celkem 58 trojic z České republiky a Slovenska.

Pétanque klub Fenyx Adamov zastupovalo celkem 5 hráčů rozdělených do 3 týmů. Naše hráčky Lucii Seredovou a Jarmilu Kuchařovou doplňovala Magdalena Koudelková z PK Polouvsí. Děvčata velice těsně prohrála několik zápasů a s jednou výhrou obsadila 51. místo. Karel Mrlina hrál spolu s manželi Burešovými z Litovle a se dvěma výhrami skončili na 47. místě.

Zdeněk Handl a Pavel Král hráli spolu s Jiřinou Demčíkovou z týmu Sahara Vědomice. S bilancí 4 výher a 1 prohra ze základní části turnaje se jim podařilo postoupit do vyřazovací fáze KO16.

Tam postupně porazili českou juniorskou reprezentaci Bílek, Hájek, Zdobinský (Vrchlabí, Stolín) 13:3 a potom i tým Michálek, Vavrovič, Froňková (Carreau Brno, Lipník) opět 13:3 a postoupili mezi 4 nejlepší týmy. V semifinále dlouho prohrávali, ale v předposlední hře mohli dohozením poslední koule dokonce postoupit do finále, ale nepovedlo se, a tak výsledkem byla prohra 10:11. V souboji o třetí místo dokázali porazit brněnský tým Janík, Daněk, Štěpánek po velmi napínavém boji 13:11 a vybojovali bronzové medaile.

  • Chateau Hrochův Týnec - pétanque