Další pétanquové turnaje jsou za námi

11. a 25. 6. proběhly u řeky další dva turnaje v pétanque.

V neděli 11. června se příznivci hry pétanque opět sešli u řeky Svitavy na svých hřištích, aby změřili síly celkem mezi sedmnácti hráči, mezi kterými tentokrát nechyběli ani dva junioři. Na to, že hráli poprvé mezi dospělými, tak si nevedli vůbec špatně. Jakub Jankových skončil na pěkném osmém místě. I čtyři hosté si svoje soutěžní hry pěkně užili. Na prvním místě lze vyzdvihnout výsledek Pavla Krále se všemi čtyřmi výhrami. Na druhém místě se umístila Věra Hlaváčová a jako třetí skončila její sestra Hana Valová. Všichni rozhodně zaslouží velkou gratulaci, protože pole soutěžících bylo vyrovnané a na výsledky mělo jistě vliv i krásné letní počasí, které následovalo i při dalším turnaji v neděli 25. června.

Toto nedělní odpoledne se sešlo ještě o dva hráče více, takže jich bylo celkem 19 a z toho byli tři hosté. Opět se hrálo s veškerým nasazením a po čtyřech napínavých zápasech bylo rozhodnuto o výsledku. Na prvním místě se umístil dlouholetý hráč pétanque Milan Drahovzal, který tak porazil Růženku Hromkovou. Ta měla také všechny čtyři výhry, ale o pět bodů horší skóre, takže skončila jako druhá v pořadí. Na třetím místě se umístila se třemi výhrami opět velmi úspěšná Hanka Valová, která s mnoha body navíc poslala na čtvrtou pozici prezidenta spolku Fenyx Jirku Hromka. I v tomto sportu rozhodují jen a jen dobré výsledky.

Za oba turnaje je nutno poděkovat pořadatelům a sponzorům těchto dvou akcí, což byli Hana Valová, Věra Hlaváčová, Teresa Kejíková a Josef Gruber. Díky nim každý hráč účastnící se turnaje dostal alespoň malou cenu.

Další turnaj u řeky Svitavy bude v neděli 9. července se začátkem přesně v 15 hodin. I tohoto turnaje se mohou zúčastnit cizí osoby, nejen registrovaní hráči spolku FENYX.

Na závěr bych chtěl pozvat hráče, případně diváky na II. ročník regionálního turnaje v pétanque v Adamově na hřišti za školou na ul. Ronovská s názvem - O pohár Ronova. Turnaj bude probíhat po celý den od 9 hodin dne 29. července 2023. Přihlásit se je možné předem u prezidenta spolku nebo možná i na místě od 8 hodin do 8:30, pokud budou ještě volná místa na připravených hřištích. V dřevěném domečku města Adamova u hřiště si můžete zakoupit díky restauraci Hradní občerstvení a tiše fandit adamovským hráčům.

Více informací z turnajů a spolku FENYX získáte na https://fenyx-petanque.cz/

Jiří Hromek

  • Další pétanquové turnaje jsou za námi
  • Další pétanquové turnaje jsou za námi
  • Další pétanquové turnaje jsou za námi
  • Další pétanquové turnaje jsou za námi
  • Další pétanquové turnaje jsou za námi
  • Další pétanquové turnaje jsou za námi