Den Země u Ptačí svatyně 2018 - "Dotkněte se lesa"

Spolek pro ochranu přírody v Moravském krasu a okolí – Okras, z.s. vás zve na pátý ročník Dne Země u Ptačí svatyně v Adamově, který se bude konat v neděli 22. 4. 2018 od 8:00. Tématem letošního setkání bude dotýkání se přírody, zkoumání hmatem, vnímání nejrůznějších tvarů a povrchů všeho živého i neživého, co nás v přírodě obklopuje.

Místo konání:
Adamov-Ptačina, u studánky Ptačí svatyně na žluté turistické stezce.
https://mapy.cz/s/vicP
49°17'17.883"N, 16°39'36.305"E

Akce bude zahájena již časně ráno v 8:00 od studánky přibližně dvouhodinovou vycházkou s ornitologem v rámci celostátního „Vítání ptačího zpěvu“ pořádaného Česká společnost ornitologická. Během této vycházky proběhne ukázka hlasových nahrávek, odchytu a kroužkování ptáků. Vycházka bude doplněna výkladem o flóře jarního lesa pod vedením botanika.

Od 10 do 15 hodin bude probíhat program na několika stanovištích v okolí studánky, kde si bude moci každý vyzkoušet jaké je to vnímat svět skrze hmat. Můžete se těšit na hmatové poznávačky všeho druhu se záhadnými předměty ukrytými v tajuplných pytlících, bosonohou stezku, hledání svého stromu jen podle hmatu, rukodělky z přírodních materiálů, testování tvrdosti vody, včelky a různá jiná živá zvířátka čekající na vaše pohlazení. To a řada dalšího, včetně netradičního občerstvení pro vás bude celý den připraveno, a pokud budete soutěživí, můžete na konci získat i malou tématickou odměnu na památku.

Akce bude zakončena táborákem, který začne v 15 h a bude všechny zbylé účastníky lákat k opékání a muzicírování, dle vlastního gusta.

Těšíme se na Vás!
členové spolku Okras

  • Den Země u Ptačí svatyně 2018 - "Dotkněte se lesa"


Sdílet článek