Den Země u Ptačí svatyně 2023

Spolek pro ochranu přírody v Moravském krasu a okolí – Okras, z.s. vás zve na Den Země u Ptačí svatyně v Adamově, který se bude konat v neděli 16. 4. 2023 od 8:00. Tématem letošního setkání bude praktická ochrana přírody.

Akce bude zahájena tradičně v 8:00 u studánky, odkud vyrazíme na ornitologicko-botanickou vycházkou, která je součástí celostátního „Vítání ptačího zpěvu“ pořádaného Českou společností ornitologickou. Při troše štěstí si budete moci prohlédnout některé z místních druhů ptáků zblízka, a vidět, jak se například provádí jejich kroužkování.

Od 10 do 15 hodin bude probíhat program na několika stanovištích v okolí studánky. Na nich vám představíme, jak je možné být přírodě prospěšní a jak ji chránit. Dozvíte se více o invazních rostlinách, semenných bankách a zakládání luk, vyzkoušíte si, co obnáší jarní ochrana obojživelníků, vyrobíte si hmyzí hotel, zjistíte, jak funguje čistička odpadních vod a mnoho jiného.

To a řada dalšího, včetně občerstvení, pro vás bude připraveno po celý den. Děti mohou při procházení stanovišti soutěžit o drobné odměny a pokud vydržíte až do konce, můžete se těšit na táborák, který bude zahájen v 15 h. Zde bude možné opéct si na ohni buď vlastní dobroty, nebo námi připravené hady z těsta, popovídat si, zazpívat a příjemně tak zakončit celý den

Okras se na Vás těší!

  • Den Země u Ptačí svatyně 2023