Desatero cestování během celostátní karantény

Situace se s vývojem nákazy koronavirem velice rychle mění a proto Jihomoravský kraj v souvislosti se snahou maximalizovat ochranu řidičů i cestujících proti možné nákaze koronavirem rozhodl o preventivních opatřeních v regionálních i městských autobusech IDS JMK. Ve formě desatera cestování během celostátní karantény Vám přinášíme pokyny, rady a doporučení, jak cestovat s IDS JMK v následujících týdnech.

Jak z posledních informací DPMB vyplynulo, od středy 18. 3. 2020 přechází brněnské autobusové a trolejbusové linky provozované v rámci brněnské městské dopravy na prázdninový provoz. Tramvaje zatím budou jezdit podle jízdních řádů pro běžné pracovní dny. Od pondělí 23. 3. 2020 přejdou na prázdninový provoz i regionální autobusy a vlaky. Podrobnosti ještě přineseme.

Desatero cestování během celostátní karantény:

 1. Zakazuje se nástup i výstup prvními dveřmi autobusů. Využijte druhé a další dveře.
 2. Nevstupujte do vyhrazeného prostoru v okolí řidiče.
 3. Řidiči autobusů ani průvodčí nyní jízdenky neprodávají.
 4. Cestující nejsou povinni v autobusech jízdenky označovat v označovačích.
 5. Ruší se režim zastávek na znamení. Na každé obsluhované zastávce IDS JMK vozidlo zastaví a pokud je to technicky možné, otevřou se dveře dálkově.
 6. K cestování používejte předplatní jízdenky a elektronické jízdenky z POSEIDONu nebo jiných aplikací, pouze v nutnosti je kupujte na pokladně.
 7. Cestujte nejlépe s rouškou nebo jinou ochranou úst, nosu a očí. Ve spojích DPMB je zakrytí úst a nosu od 17.3. povinné.
 8. Choďte na veřejnost co nejméně.
 9. Pokud se cítíte nachlazení, vždy noste roušku nebo jinou ochranu úst, nosu a očí a jeďte veřejnou dopravou jen v případě nouze.
 10. Prosím buďte ohleduplní - kýchejte nebo kašlete do čistého a nového kapesníku. Desinfikujte si ruce, myjte si je mýdlem a vodou.

Děkujeme za pochopení!Přiložené soubory

 • Desatero cestování během celostátní karantény


Sdílet článek