Dva dvacetičtyřhodinové cyklomaratony

Na dva dvacetiřtyřhodinové cyklomaratony vyrazila pětice Adamováků.

K24

První dvacetičtyřhodinový maraton, který startoval a zúčastnili se jej adamováci, byl závod K24 v Újezdě u Brna. Ten začal již v pátek 21. června 2019 ve čtyři hodiny odpoledne. Z Adamova na trať vyrazili Kamil Vašíček, Martina Koláčková a Lukáš Malý. Počasí, které první den a přes noc bylo příjemné, se zhoršilo druhý den kolem poledne. Na části trati, která celkem měřila 28,4 km, začal vát protivítr, který cyklistům značně znepříjemnil jejich cestu. Na déšť jsme měli štěstí, přišel při vyhlašování výsledků, když jsme již byli všichni schovaní. Nejvíc okruhů si připsal Lukáš, který jich zdolal celkem dvanáct (340,8 km). Kamil na trať vyjel osmkrát (227,2 km) a Martina, jejíž to byl první závod, se 170,4 km udělala šest koleček.

Ždírecký triangl

Druhý závod, který se jel ve stejném termínu, jen s tím rozdílem, že startoval, až v sobotu, byl Ždírecký triangl, který se jede v Ždírci nad Doubravou na Vysočině. Celkově náročnější závod si zvolili adamovští Radek Janků a Michal Králík. I přes vydatný déšť, který tento závod sužoval, Radek ujel 447 km, přičemž se umístil na 23. místě, a Michal s 310 km se umístil na celkově 38. pozici.