Fenomenální úspěch seniorských hráčů spolku FENYX

Mistrovství České republiky v pétanque trojic ve věkové kategorii 55+ se uskutečnilo 30.7. 2022 ve sportovním areálu pétanquového spolku SKP Hranice VI - Valšovice.

Po slavnostním zahájení a přivítání všech účastníků zazněla státní hymna.

Hrálo se na čtyři kola s postupem ze základní skupiny do KO osmičky.

Spolek FENYX Adamov měl zastoupení v týmu Valová Hana, Němec Jiří a Hromek Jiří.

V prvním kole byl našemu adamovskému týmu nalosován tým Pavla Bureše z Litovle, tento jasný favorit byl přímo zaskočen dobrou hrou naší trojice hráčů a výsledkem bylo naše vítězství 13 : 10.

Ve druhém kole jsme hráli proti týmu Jiřího Karáska z Krumsína a opět vítězně v poměru 13 :9. Ve třetím kole našim hráčům los přidělil tým manželů Krenčinových z Kulové Osmy Praha. FENYX tento tým porazil 13 : 5.

Touto výhrou měl tým Adamova už jistou účast v postupu do osmičky nejlepších.

V závěrečném kole se utkal FENYX s týmem Petra Stokláska ze spolku Fňáky Brno.

Po napínavém souboji potvrdili adamovští hráči svoji úspěšnou hru vítězstvím 13 :12.

Po základní části turnaje se náš tým umístil na druhém místě se čtyřmi vítězstvími, což byl pro mnohé favority tohoto mistrovství překvapivý výsledek.

Ve vyřazovací části narazili naši hráči na tým, se kterým se už utkali v základní skupině.

Byl to tým vedený Petrem Stokláskem. V tomto rozhodujícím zápase, kdy se skóre neustále přesouvalo z jedné strany na druhou a diváci se zájmem přihlíželi této hře, zvítězil náš tým posledním náhozem už po časovém limitu 70 minut 12 : 11. Toto vítězství znamenalo pro tým FENYX posun do semifinále, kde se utkal s domácím týmem Valšovic. Bohužel s tímto týmem poprvé na tomto mistrovství FENYX prohrál.

V závěrečném souboji o třetí místo adamovští hráči podlehli týmu Miroslava Krpce z Krumsína po statečném boji 6 : 13. Tým FENYX celkově skončil v silné konkurenci hráčů přední části celorepublikového žebříčku na celkově úžasném čtvrtém místě.

Je opravdu potřeba ocenit adamovské hráče za skvělou týmovou spolupráci v opravdu těžkých podmínkách, kdy se bojovalo na rozmáčených hřištích za vytrvalého deště.

Už samotným pohledem na fotografie a výsledkovou listinu je zřejmé, kdo postoupil mezi nejlepších osm.

Náš tým FENYX se navíc umístil na prvním místě, co se týče věkového průměru, kdy rozdíl některých soupeřů byl až 15 a více roků!

Tým FENYX odehrál 7 více jak hodinových zápasů, z toho pět vítězných a utržil jen dvě porážky.

Není proto divu, že ke konci dne už některým pomalu docházely síly, ale čtvrté místo na celorepublikovém turnaji je přímo senzací v českém pétanquovém sportu a adamovským borcům lze jenom pogratulovat ke skvělému výsledku.

Je pravdou, že někteří účastnici tohoto celorepublikového mistrovství na začátku turnaje neznali spolek FENYX Adamov. Nyní však už dobře vědí, že jsou to velcí bojovníci, kteří si letos ve Valšovicích zažili svůj velký DEN.


Prezident spolku FENYX pétanque Adamov Jiří Hromek  • Fenomenální úspěch seniorských hráčů spolku FENYX
  • Fenomenální úspěch seniorských hráčů spolku FENYX
  • Fenomenální úspěch seniorských hráčů spolku FENYX
  • Fenomenální úspěch seniorských hráčů spolku FENYX
  • Fenomenální úspěch seniorských hráčů spolku FENYX