HC Veverská Bitýška - Spartak Adamov 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)

Góly a asistence za Adamov: 2x Vorel (sam., Zubíček) 2x Klíma Pavel (Hanáček, Zubíček), Hanáček (Zubíček), Kilián (Toufar)

Do zápasu vstupovalo domácí mužstvo jako favorit. Loňskou sezónu hrál Krajský přebor Vysočiny a jeho kvalitu je znát. Adamov měl zase co oplácet ze vzájemného souboje z prvního kola.

Od úvodních minut se hrálo ve vysokém tempu. První udeřil Adamov a do vedení jej dostal Hanáček po přiťuknutí Zubíčka. Soupeř vyrovnal dělovkou od kruhů. Adamov hrál velmi obětavě, držel střední pásmo, nenechával založit soupeře protiútok. Taktika slavila úspěch a vedení znova strhl na svou stranu gólem Kiliána když ho překrásně našel Toufar.

Druhá část pokračovala se stejným scénářem. Adamov předváděl kolektivní výkon, podpořený individualitami, které dokážou v pravou chvíli zasadit soupeří rozhodující úder. Tím byl Vorel, který vypíchl soupeři puk, ujel a proměnil. Další gól přidal další rozdílový hráč Klíma. Soupeř před koncem třetiny snížil, ale to bylo z jeho strany všechno.

Do poslední části hry nastoupil domácí tým pouze na dvě pětky, ve snaze otočit výsledek. Od úvodních minut byl i aktivnější a zatlačil adamovské hokejisty do defenzivy. Adamov výborně bránil, hrál obětavě a jako poslední instance stál v bráně v pohodě chytající Dobeš. Když Zubíček uvolnil Klímu a ten s přehledem proměnil, bylo rozhodnuto. Domácí se ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale zapomínali na zadní vrátka. Snahu domácích definitivně ukončil Vorel, který dostal překrásnou žabu od Zubíčka a stanovil konečný výsledek 2:6.

Kdo přišel do hlediště nemohl litovat. Rychlost, kvalitní kolektivní i individuální výkony na obou stranách.