Hlášení rozhlasu

Velkoobjemové kontejnery a svoz nebezpečného odpadu

Oznamujeme občanům města Adamova, že od pondělí dne 27. května 2024 do soboty dne 1. června 2024 budou ve městě Adamově přistaveny velkoobjemové kontejnery pro uložení objemného odpadu. Objemný odpad je odpad nebezpečných vlastností, který s ohledem na své rozměry nelze uložit do popelnic nebo kontejnerů. Jedná se o starý nábytek, podlahové krytiny, umyvadla, toalety a kočárky. V sobotu dne 1. června 2024 bude ve městě Adamově probíhat mobilní svoz nebezpečného odpadu. Svoz bude zabezpečen autem s odbornou obsluhou, které je třeba nebezpečný odpad odevzdat. Jedná se o zářivky, akumulátory, baterie, barvy, ředidla, znečištěné textilie, kyseliny a olejové filtry. Harmonogram přistavení kontejnerů pro uložení velkoobjemového odpadu a mobilního svozu nebezpečného odpadu naleznete na webových stránkách města, v Adamovském zpravodaji a na všech informačních kanálech.

Číst více

Oznámení MUDr. Kuchařové

MUDr. Kuchařová oznamuje svým pacientům, že v pátek dne 24. května 2024 nebude ordinovat. Pouze akutní případy ošetří MUDr. Košťálová.

Číst více

Taneční vystoupení dětí z Kola - Kontrasty

Kolo - Kolo Adamov Vás zve na taneční vystoupení dětí z Kola s názvem Kontrasty. Vystoupení se bude konat v pátek dne 31. května 2024 v 16:00 hodin v Sokolské hale. Srdečně zveme naše kamarády, známé a příznivce.

Číst více

Prodej grilovaných kuřat

Ve čtvrtek dne 23. května 2024 přijede do našeho města pojízdná prodejna Pepi Gril, která bude prodávat na tržišti na Ptačině grilovaná kuřata.

Číst více

Kurzy Angličtiny a Španělštiny

Pan Libor Svoboda bude pro adamovské občany pořádat od dubna kurzy Angličtiny a Španělštiny. Naučte se za pár týdnů to, co se Vám nepodařilo za několik let ve škole. Naučte se bez strachu komunikovat díky efektivní zrychlené metodě. Kurzy jsou vhodné pro začátečníky, věčné začátečníky i mírně pokročilé všech věkových kategorií. Bližší informace získáte na e-mailu: [email protected] .

Číst více

program Nová zelená úsporám Light

Vážení spoluobčané, přijďte si poslechnout informace ohledně možnosti získání dotací na úsporná opatření na rodinných domech. Brněnská firma DP Sales bude ve čtvrtek dne 30. května 2024 od 18 hodin v Městském kulturním středisku na Ptačině prezentovat program Nová zelená úsporám Light určený pro nízkopříjmové domácnosti, tedy seniory, invalidy, domácnosti s příspěvkem na bydlení a nově rodiny s příspěvkem na děti. Získejte předem vyplacenou 100% dotaci na solární ohřev vody nebo další opatření jako výměna oken, dveří, zateplení fasády, střechy apod. Dále se můžete dozvědět o dotacích na fotovoltaiku nebo tepelné čerpadlo. Budete seznámeni s podmínkami pro získání dotace a technickým řešením. Beseda potrvá cca 40 minut, poté bude prostor pro diskusi a dotazy.

Číst více

Výstava Ladislavy Kotačkové

Městské kulturní středisko Adamov vás zve do 24. května 2024 k návštěvě výstavy Ladislavy Kotačkové, kterou najdete v MKS na Ptačině. Obrázky od srdíčka - což je název výstavy můžete navštívit denně v době od 14 do 17 hodin.

Číst více

Setkání s Janem Tománkem

Ve středu dne 22. května 2024 přijměte pozvání na setkání s jedním ze soutěžících a nyní opět porotcem taneční soutěže StarDance - Janem Tománkem. Začátek besedy, na které vystoupí s ukázkami tanců dcera Jana Tománka se svým tanečním partnerem, je v 17 hodin v salonku MKS na Ptačině.

Číst více

Vystoupení kouzelníka

Ve čtvrtek dne 23. května 2024 zveme do MKS děti, pro které je od 13:30 hodin připraveno vystoupení kouzelníka. Vstupné 70 Kč.

Číst více

Zájezd do termálních lázní v Györu

Cílem sobotního zájezdu, který pořádá MKS Adamov, budou maďarské termální lázně v Györu. Pokud máte zájem se v sobotu dne 25. května 2024 přidat, volejte pro více informací na tel. číslo 607 518 104.

Číst více

Setkání s Ing. Alešem Svobodou

Z důvodu změny termínu přednášky Ing. Aleše Svobody se na setkání s ním můžete těšit již v pondělí dne 27. května 2024 v MKS na Ptačině od 18 hodin.

Číst více

Ztráty a nálezy

Oznamujeme občanům, že dnes byl nad nádražím v Adamově u nově vybudovaného „Farmaparku“ na Kolonce nalezen svazek klíčů. Majitel si klíče může vyzvednout osobně na pokladně Městského úřadu Adamov nebo se informovat na tel. čísle 516 499 630.

Číst více

Oznámení MUDr. Košťálové

MUDr. Košťálová oznamuje, že v pátek dne 17. května 2024 nebude ordinovat. Pouze akutní případy ošetří MUDr. Kuchařová.

Číst více

Přerušení dodávky el. energie

Společnost EG.D, a.s. oznamuje, že z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy - rekonstrukcí, oprav, údržbových a revizních prací bude ve středu dne 22. května 2024 v době od 8:00 hodin do 14:30 hodin přerušena dodávka elektrické energie na ulici Osvobození - od hřbitova po č.p. 75/39.

Číst více

Prodej grilovaných kuřat

Ve čtvrtek dne 16. května 2024 přijede do našeho města pojízdná prodejna Pepi Gril, která bude prodávat na tržišti na Ptačině grilovaná kuřata.

Číst více

Kuličkiáda

Městský klub mládeže v Adamově pořádá druhý ročník Kuličkiády. Akce proběhne ve středu dne 15. května 2024 v 16 hodin na Sklaďáku. Pytlík kuliček není nutný, raději vezměte pytel dobré nálady! Soutěžíme v kategoriích Školka, Škola a Dospěláci. Těšíme se na vás.“

Číst více

Posezení u příležitosti Svátku matek

Městské kulturní středisko Adamov pořádá ve středu dne 15. května 2024 od 15 hodin ve společenském centru na Horce posezení konané u příležitosti Svátku matek. Připraveno pro vás je vystoupení dětí z MŠ Komenského 6, ukázka stepu a s vámi a pro vás bude hrát a zpívat Petr Hurdes.

Číst více

Zábavná show - Ženu ani květinou...

Ve čtvrtek dne 16. května 2024 vás od 17 hodin zveme do MKS Adamov na Ptačině na zábavnou show v podání herců společnosti Bubblemusic nazvanou Ženu ani květinou...

Číst více

Vernisáž výstavy Ladislavy Kotačkové

Spolu s Ladislavou Kotačkovou vás MKS zve na zahájení výstavy jejich obrázků zachycujících reálné krajiny oblečené do jasných a veselých barev. Vernisáž výstavy se koná v pátek dne 17. května 2024 v 17 hodin v MKS Adamov na Ptačině.

Číst více

Jak na chytrý telefon a tablet

Na seminář, kde vám poradí jak na chytrý telefon a tablet pracovníci společnosti Moudrá sovička, který pořádá MKS Adamov v pondělí dne 20. května 2024 v MKS Adamov na Ptačině v době od 8:15 hodin do 12:15 hodin, je ještě několik volných míst. Zájemci si místo mohou rezervovat na tel. čísle 607 518 104.

Číst více