Hlášení rozhlasu

Ztráty a nálezy

Včera byla za hřištěm na ulici Mírová nalezena peněženka. Majitel si peněženku může vyzvednout osobně na pokladně Městského úřadu Adamov nebo se informovat na tel. čísle 516499630.

Číst více

Mobilní svoz nebezpečného odpadu

Oznamujeme občanům města Adamova, že v sobotu dne 18. září 2021 bude ve městě Adamově probíhat mobilní svoz nebezpečného odpadu tj. odpadu, který může ohrozit životní prostředí a zdraví lidí. Svoz bude zabezpečen autem s odbornou obsluhou, které je třeba nebezpečný odpad odevzdat. Jedná se o zářivky, výbojky, akumulátory, baterie, monočlánky, zbytky barev, lepidla, ředidla, oleje, olejové filtry, kyseliny, zásady, přípravky na ochranu rostlin, znečištěné textilie, znečištěné nádoby od barev, ředidel, olejů, sprejů, čisticích prostředků atd. V rámci svozu nebezpečného odpadu je možné obsluze odevzdat elektrospotřebiče podléhající zpětnému odběru. Je zakázáno odkládat nebezpečné odpady bez přítomnosti odborné obsluhy, ale je nutné vždy vyčkat jejího příjezdu na určené stanoviště. Harmonogram mobilního svozu nebezpečného odpadu je zveřejněn ve Zpravodaji města Adamova a na webových stránkách města.

Číst více

Prodej grilovaných kuřat

Ve čtvrtek dne 9. září 2021 přijede do našeho města pojízdná prodejna Pepigril, která bude prodávat na tržišti na Ptačině grilovaná kuřata.

Číst více

Prodej brambor a cibule

Firma Juriga z Troskotovic bude v sobotu dne 11. září 2021 ve 12.00 hodin u Základní školy na Horce prodávat brambory na uskladnění a cibuli. Brambory - 8,- Kč/kg, baleny po 25 kg, cibule - 15,- Kč/kg, balena po 10 kg.

Číst více

Beseda s paní senátorkou Jaromírou Vítkovou

Město Adamov, Městské kulturní středisko, farnost Adamov a senátorka Jaromíra Vitková zvou děti i dospělé v úterý dne 14. září 2021 v době od 15.30 hodin do 18 hodin na akci, v rámci které je pro děti na prostranství před kostelem připraven skákací hrad a pro dospělé od 16 hodin v zasedací místnosti MěÚ Adamov beseda s paní senátorkou Jaromírou Vítkovou a Dagmar Hamalovou na téma "dny evropského dědictví". Spolupořadatelem je MO KDU-ČSL A SPOLU Adamov.

Číst více

Biograf Láska

MKS pořádá v sobotu dne 11. září 2021 večer při filmu Matky. Promítání zajišťuje Biograf Láska, začátek je v 19.30 hodin v sále MKS na Ptačině. Pro zpříjemnění večera můžete využít nabídku občerstvení restaurace Větrník.

Číst více

Výstava Linoryty Miloše Slámy

V neděli dne 12. září 2021 bude ve výstavní síni MKS Adamov na Horce zahájena v 15 hodin výstava Linoryty Miloše Slámy. Výstava potrvá do 21. září 2021 a můžete ji navštívit v pracovních dnech v době od 14 hodin do 17 hodin a v neděli od 14.30 hodin do 17 hodin.

Číst více

Ordinační hodiny MUDr. Krupicové

MUDr. Krupicová oznamuje svým pacientům, že v pondělí dne 13. září 2021 a v pondělí dne 27. září 2021 bude ordinovat od 12.30 hodin do 15.00 hodin.

Číst více

Přistavení velkoobjemových kontejnerů

Oznamujeme občanům města Adamova, že od 13. září 2021 do 18. září 2021 budou ve městě Adamově přistaveny velkoobjemové kontejnery pro uložení objemného odpadu. Objemný odpad je odpad bez nebezpečných vlastností, který s ohledem na své rozměry nelze odložit do popelnic nebo kontejnerů. Jedná se o starý nábytek (křesla, židle, skříně, pohovky, postele, matrace), podlahové krytiny (koberce, linolea), umyvadla, toalety, kočárky, pneumatiky, drátěné sklo, zrcadla, části kuchyňských linek atd. Ukládání objemného odpadu do přistavených kontejnerů je určeno pouze pro občany města Adamova. Do velkoobjemových kontejnerů je zakázáno ukládat nebezpečný odpad, směsný komunální odpad, stavební suť a dále odpad, pro který jsou určeny kontejnery na tříděný odpad (papír, plasty, sklo, kovy a oleje). Žádáme občany, aby z důvodu skladnosti a co největšího využití objemu přistavených kontejnerů ukládaný odpad rozkládali. Jakmile dojde k naplnění přistavených kontejnerů na určeném místě, budou odvezeny a tím bude svoz v tomto místě ukončen. Je zakázáno odkládat odpad mimo přistavené kontejnery, a to před jejich přistavením, během jejich přistavení i po jejich odvozu z určeného stanoviště. Jakékoliv ukládání odpadu mimo tyto kontejnery bude posuzováno jako vytváření černé skládky pod pokutou 1.000,- Kč.

Číst více

Smuteční hlášení

Sbor pro občanské záležitosti Města Adamova oznamuje občanům, že ve věku 81 let zemřel náš spoluobčan pan Josef Gryc. Rozloučení se zesnulým se koná v úterý dne 7. září 2021 v 16 hodin ve smuteční obřadní síni města Blanska.

Číst více

Oznámení společnosti EG.D, a.s.

Společnost EG.D, a.s. oznamuje, že z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy – rekonstrukcí, oprav, údržbových a revizních prací bude v pondělí dne 6. září 2021 v době od 8.00 hodin do 16.00 hodin a ve středu dne 8. září 2021 v době od 8.00 hodin do 16.00 hodin přerušena dodávka elektrické energie pro odběrná místa napájená z trafostanice bývalé pily kolem trati ČD směrem za stanicí Adamov - zastávka.

Číst více

Setkání s cukrářkou Zdeňkou Mazúrovou

Na setkání s cukrářkou Zdeňkou Mazúrovou, autorkou několika publikací o bezlepkovém pečení, vás MKS Adamov zve ve čtvrtek dne 9. září 2021. Na akci vám Zdeňka Mazúrová nejen představí knihu Bezlepkové pečení pro každého, ale připravena je ukázka vhodných surovin a ochutnávka bezlepkových sladkostí. Na akci je nutné se předem přihlásit na tel. čísle 607 518 104.

Číst více

Rocková letní noc

V pátek dne 3. září 2021 se koná od 20.00 hodin na Ptačině na hřišti Ronovská rocková letní noc Pod širým nebem. Vstup je zdarma.

Číst více

Prodej grilovaných kuřat

Ve čtvrtek dne 2. září 2021 přijede do našeho města pojízdná prodejna Pepigril, která bude prodávat na tržišti na Ptačině grilovaná kuřata.

Číst více

Ztráty a nálezy

Prosíme občana, který v Adamově zahlédl malou, plachou, šedou kočičku Maicoon, která se minulý týden ztratila na ulici Nádražní, aby se ozval majitelce na tel. číslo 605 499 705.

Číst více

Kolo-Kolo Adamov

Kolo-Kolo Adamov, spolek pro individuální rozvoj dovedností dětí přijímá na dopolední i celodenní pobyt děti od 2 let. Stále jsou volná místa. Dále nabízí pro děti od 3 let výtvarný a taneční kroužek. Více informací naleznete na webových stránkách nebo na facebooku Kolo-Kolo Adamov. Na Vaši návštěvu se těší Mgr. Kateřina Prudíková.

Číst více

Nový jízdní řád MHD Adamov

Oznamujeme občanům, že od středy dne 1. září 2021, v souvislosti s železniční výlukou na trati Brno - Blansko, vstupuje v platnost nový jízdní řád Městské hromadné dopravy Adamov. Tento jízdní řád je zveřejněn na webových stránkách města Adamova a je k dispozici v obou budovách Městského úřadu a v MKS na Ptačině.

Číst více

Ordinační hodiny MUDr. Kuchařové

MUDr. Kuchařová oznamuje svým pacientům, že ve čtvrtek dne 2. září 2021 budou z technických důvodů ordinační hodiny pouze do 10.30 hodin.

Číst více

Prodej grilovaných kuřat

Dnes přijela do našeho města pojízdná prodejna Pepigril, která prodává na tržišti na Ptačině grilovaná kuřata.

Číst více

Pohádka pod strání

Městské kulturní středisko Adamov připravuje poslední letošní pohádku pod strání. Uskuteční se v první den nového školního roku, 1. září 2021 od 17 hodin na hřišti u školy Ronovská. Za dětmi s pohádkou O kůzlátkách do Adamova zavítá Petra Klímová. Vstupné dobrovolné. V případě nepříznivého počasí se akce přesune do sálu MKS na Ptačině.

Číst více