Judo klub Samuraj Adamov informuje

Sportovní odpoledne, Turnaj Adamov, Hollabrunn a Dolní Kounice.

Sportovní odpoledne 11.9.2019

Ve středu 11.9. oddíl Judo klub Samuraj Adamov připravil sportovní odpoledne pro děti. Pro děti byly připraveny soutěže s drobnými odměnami. Vyzkoušely si chůzi na chůdách, kotrmelce na tatami, slalom s míčky na lžičkách, člunkový běh s medicinbaly a skákání přes švihadlo. Všechny disciplíny dokázaly zvládnout i nejmenší děti. Po nasbírání razítek na startovní lístek si ,,závodníci“ vyzvedli závěrečné odměny. Sportovní odpoledne zakončili členové Judo klub Samuraj Adamov ukázkou tréninku a pozvánkou pro všechny zájemce, kteří chtějí rozšířit řady oddílu.

Turnaj Adamov 28.9.2019

V sobotu 28. září se místní sokolovna stala místem konání 4. ročníku Velké ceny Adamova, jejímž pořadatelem byl oddíl Judo klub Samuraj Adamov. První bojovníci se začali scházet již v 8 hodin. Na startovní listinu turnaje se celkem zapsalo 186 judistů z 27 oddílů. Nejvzdálenější vážili cestu až z Ostravy a Šternberku. První boje začali 10:30 hodin kategorií mladších žáků, pro které byl tento turnaj poslední možností k získání bodů potřebných pro kvalifikaci na Přebory České republiky. Po nich následovaly mláďata a starší žáci. Z adamovských judistů si nejlépe vedli Adam Svora a Pavel Zelený, kteří ve svých kategoriích vybojovali zlatou medaili. Pěkné druhé místo obsadila Kateřina Korcová a bronzové medaile získali Hana Tylová, Marek Plšek, Daniel Zelený, Marek Kořalka a Jáchym Kubík. Celý turnaj byl zakončen soutěží družstev. Do této soutěže se přihlásilo celkem 5 družstev. V družstvech první místo obsadil oddíl SK Tori Brno, když ve finále porazil druhý SKKP Brno. Třetí místo vybojovali judisté z Judo Junior Brno.
Pořadatelé touto cestou děkují za pomoc při převozu žíněnky Technickým službám Adamov, Sokolu Adamov za zapůjčení tělocvičny a zázemí, městu Adamov za podporu a oddílu Judo BEF Home Blansko za pomoc při organizaci.

Hollabrunn 29.9.2019

V neděli 29.9.2019 si tři adamovští judisté vyzkoušeli účast na turnaji v zahraničí. V rakouském Hollabrunnu jako první zasáhl do bojů Daniel Zelený v kategorii mláďat a všechny tři své zápasy vyhrál nádhernými hody chvatem O goši. Poté nastoupil k zápasu Jáchym Kubík. Ten předvedl boje v trochu jiném stylu, kdy všechny své zápasy zakončil bojem na zemi a následným držením soupeře. Pavel Zelený mněl v Hollabrunnu těžší pozici. Přesto že v České republice je ještě v kategorii mláďat, podle rakouských pravidel nastupoval v kategorii mladších žáků. Své role se však zhostil na výtečnou a tři zápasy za čtyř zakončil výhrou na Ipon. Všichni tři bojovníci tak vystoupili na nejvyšší stupínek a získali zlatou medaili.

Dolní Kounice 12.10.2019

V Pohořelicích se konal 12.10.2019 další z přípravných turnajů Spojených oblastí jižní Moravy. Po peripetiích s marodkou na toto klání vyrazil jediný zástupce našeho oddílu, a to Daniel Zelený. Ten se reprezentace zhostil velmi dobře a dvěmi vítězstvími za tří zápasů pro sebe vybojoval stříbrnou medaili.