Judo klub Samuraj Adamov informuje

V sobotu 3. října se místní sokolovna stala opět místem konání Velké ceny Adamova.

Turnaj Adamov 3.10.2020

Letošní již 5. ročník, jejímž pořadatelem byl oddíl Judo klub Samuraj Adamov se nesl v duchu covid opatření ( dezinfekce, místa k sezení, roušky …).

Přesto, nebo možná právě proto se první natěšení bojovníci začali scházet již před 8. hodinou. Na startovní listinu turnaje se celkem zapsalo 253 judistů z 33 oddílů. Nejvzdálenější vážili cestu až z Prahy, Rožnova pod Radhoštěm a Šternberku.

První boje začali 10:30 hodin kategorií mini mláďat (7– 8 let). Pro mnohé z nich se jednalo o první turnaj v jejich sportovní judistické kariéře. Následovali souboje mláďat (9 – 10 let). Pro mladší žáky byl tento otevřený turnaj poslední možností k získání bodů potřebných pro kvalifikaci na Přebory České republiky. Letošní zvláštností a jistě i zkvalitněním turnaje byla skutečnost, že zde body do svých ranklistů získávali i judisté ze Zlínského kraje, jejichž domácí turnaje byly, kvůli covid zrušeny. Souběžně s nimi se prali i starší žáci, jejichž zápasy byly krajským přeborem JMK.

Z adamovských judistů si nejlépe vedli Iva Sedláková – 3. místo, Marek Frňka – 2. místo a Ondřej Kubík – 3. místo. VCA se stala i místem praktických zkoušek pro nové rozhodčí.

Pořadatelé touto cestou děkují za pomoc při převozu tatami Technickým službám Adamov, Sokolu Adamov za zapůjčení tělocvičny a zázemí, městu Adamov za podporu a technickou pomoc při zajištění turnaje a oddílu Judo BEF Home Blansko za pomoc při organizaci.
J. Tyl

  • Judo klub Samuraj Adamov informuje
  • Judo klub Samuraj Adamov informuje
  • Judo klub Samuraj Adamov informuje
  • Judo klub Samuraj Adamov informuje