Judo klub Samuraj Adamov informuje

AKTUÁLNĚ PODZIM 2022

24. 9. Judo klub SAMURAJ Adamov pořádal již sedmý ročník Velké ceny Adamova.

152 dětí z 19. oddílů Jihomoravského kraje a kraje Vysočina se popralo o cenné kovy. Adamovské barvy hájili 4 judisté. Zlatou medaili vybojovali Lukáš Mottl a Vojtěch Kapoun. Třetí místo Samuel Frňka. Zázemí pro tento turnaj již tradičně poskytl Sokol Adamov.
Soustředění Chřástal camp v Pohořelicích využilo k přípravě šest členů oddílu Samuraj. Soustředění bylo zaměřeno na výuku a zdokonalení chvatů Uchi mata a Soto maki komi. Závěrečné randori (cvičné zápasy) byly vítaným zpestřením campu a také možností porovnat své umění s judisty z jiných oddílů.
Získané zkušenosti měli možnost zúročit hned následující víkend na turnaji v Tvrdonicích. Pět adamovských judistů si přivezlo hned několik medailí. Tobiáš Kaňka a Nataniel Brat stříbrné, Iva Sedláková spolu s Kristýnou Kopečnou a Šimonem Pernicou si přivezli bronz.

4 – 6. listopadu jsme pořádali další, v letošním roce již čtvrté soustředění v Adamově.

Zúčastnilo se jej 73 dětí ze sedmi oddílů. Malí judisté si na něm procvičili chvaty, které již znali a naučili se i něco nového. Ale soustředění není jen judo. Tato velká parta kamarádů si ve svém volném čase zasoutěžila v opičí dráze= běhu přes překážky, zahrála stolní hry a ,,pokecala“. Večery tradičně zakončilo promítání. Vždyť u filmu se tak krásně usíná.
Poslední den si všichni ujasnili pravidla turnaje a ,,na nečisto“ si ho vyzkoušeli v randori. Celé soustředění pak vyvrcholilo turnajem, kde své děti měli možnost podpořit i jejich rodiče.

3.12. jednodenní soustředění pro úplné nováčky - začátečníky.

51 dětí z šesti oddílů si v dopoledních hodinách zatrénovalo i osvěžilo pravidla juda. Odpoledne je přišli podpořit rodiče i sourozenci na turnaj, pro mnohé jejich první. Úsměvy a radost z vítězství střídali slzičky a pak opět radost. ,,Vítězi“ byli všichni. Každý, kdo se bojů zúčastnil si odnesl svoji zaslouženou odměnu i medaili.

Rok jsme zakončili 15.12. sportovním odpolednem - judo trochu jinak.

Na tuto akci byli zváni všichni, kdo si v předvánočním čase měli chuť zasportovat. Od 16. hodin v tělocvičně ZŠ Komenského Adamov bylo pro děti připraveno klání v nezvyklých disciplínách. Člunkový běh, sedy lehy, skákání přes švihadlo, šplh na laně a yaciky (motorický test). Vyhlášení nejúspěšnějších judistů, předání putovní katany a lov bonbonů zakončili tréninkovou sezonu 2022.

  • Judo klub Samuraj Adamov informuje
  • Judo klub Samuraj Adamov informuje
  • Judo klub Samuraj Adamov informuje
  • Judo klub Samuraj Adamov informuje