Judo klub Samuraj Adamov informuje

Více než 70 dětí, malých judistů trénuje pravidelně v obou tělocvičnách základní školy za podpory města Adamov, ZŠ a MŠ Adamov, JM kraje i MŠMT. Mnozí se účastní krajských i mezinárodních turnajů.

Prvního v letošním roce - 7. 1. Velká cena Jihlavy se účastnilo 8 našich judistů. Nejlépe si ve svých kategoriích vedli Kaňka Tobiáš 1. místo, Šlechta Václav a Brat Nataniel - 3. místo. Osmičku závodníků doplnili Frňka, Mottl, Kapoun, Brom.

Z mezinárodního turnaje v České Třebové, jednoho z nejtěžších v České republice, kde každá z kategorií mladších žáků byla obsazena nejméně 16. účastníky, přivezl 21. 1. Brat Nataniel za vyhrané tři zápasy krásné páté místo. V boji o bronzovou medaili na soupeře bohužel nestačil. Šimon Pernica a Vojta Kapoun dovedli svoje zápasy až do prodloužení, proměnit je ve vítězství se je ale nepodařilo

25. 2. Líšeňský Pohár, na kterém nás reprezentovalo 6 účastníků byl nejúspěšnějším pro Šlechtu Václava, který vybojoval 2. místo. V neděli, 26. 2. následoval trénink S Jardou Švecem. Možnosti zatrénovat si s trenérem reprezentace dorostu využili Sedláková Iva a Kaňka Tobiáš.

4. 3. na Lízátkovém turnaji v Uherském Brodě si Brat Nataniel, Kaňka Tobiáš i Frňka Samuel vyhráli každý po jednom zápase. Pro každého z nich to stačilo na jiné umístění a výprava tak přivezla stříbro, bronz i bramborovou medaili.

25. 3. Velká Bíteš byla prvním turnajem v České republice pro Kirila Kryshtoponok, který třemi vítězstvími vybojoval 1. místo. Úspěšně tento turnaj dopadl i pro Brata Nataniela – 2. místo a Kapouna Vojtěcha – 3. místo. Body za vyhrané zápasy si připsali i Šlechta Václav a Frňka Samuel.

VC Tvrdonic se 1. 4. nesla ve znamení bronzových medailí. Pernica Šimon, Brat Nataniel a Brom Vojtěch se shodně umístili na třetích místech svých kategorií.

Na obnoveném turnaji přípravek Brno, který se konal 6. 5. si Šimon Pernica vybojovanými třemi zápasy zajistil první místo. Kryshtoponok Kiril, Parshykov Lev – poprvé na turnaji a Kaňka Tobiáš vybojovali 2. místo a Brat Nataniel získal bronzovou medaili.

Turnaje v Blansku, který se konal 13. 5. se účastnili Kryshtoponok Kiril, který vybojoval 1 místo, Parshykov Lev a Prokop Filip, pro kterého šlo o jeho první turnaj. Mottl Lukáš se probojoval pavoukem až do malého finále kde podlehl soupeři v boji o třetí místo.

Stoprocentně úspěšným turnajem pro judisty Judo Samuraj Adamov byl 20. 5. Řečkovický nářez. Kryshtoponok Kiril, Parshykov Lev i Pernica Šimon přivezli zlaté medaile. V závěru turnaje spojili své síly s oddílem Bef home Blansko a společně vybojovali velké zlatý pohár v turnaji družstev.

Zkušenosti naši hoši nasbírali i 27. 5. na mezinárodní VC Kroměříže, kde se podařilo zabodovat pouze Vaškovi Šlechtovi. Velká škoda pro Vaška, že si nepohlídal první zápas, kdy vedl na Wazari. V poslední vteřině zápasu se soupeři podařilo hodit krásný Ipon pomocí chvatu Seoi nage. Tato chybička jej stála medaili.

Kromě účastí na turnajích jsme i pořadateli tradičních víkendových soustředění. První letošního roku se konalo 21-23. 4.za účasti 80 judistů ze 7 oddílů. Děti se po celý víkend zdokonalovali v judistických technikách. Ve volném čase hráli hry, stříleli z luků i vzduchovky. Dobrou noc jim do spacáků přinesli hrdinové pohádek a filmů z velkého promítacího plátna. Vrcholem celého soustředění byl v neděli turnaj, na který naše svěřence přišli podpořit rodičové i kamarádi.

Judisté našeho oddílu se také pravidelně, vždy poslední čtvrtek v měsíci účastní společných randorových tréninků na SKKP Brno.

Odznakem postupu ve znalostech a umění judistických dovedností je zisk vyššího stupně - KYU, které je značeno barvou pásku - OBI. Judisté, kteří byli připraveni na vykonání zkoušky, měli možnost předvést co se naučili 3. 6. na ,,Páskovací sobotě“. Na tyto zkoušky je přišli podpořit rodiče, sourozenci a kamarádi. Žlutobílý pásek – 6/5 kyu získalo 16 dětí, žlutý pásek – 5 kyu získalo 6 dětí a Brat Nataniel složil úspěšně zkoušky na 5/4 kyu – žluto oranžový pásek.

Tyl Jiří

  • Judo klub Samuraj Adamov informuje
  • Judo klub Samuraj Adamov informuje
  • Judo klub Samuraj Adamov informuje
  • Judo klub Samuraj Adamov informuje
  • Judo klub Samuraj Adamov informuje
  • Judo klub Samuraj Adamov informuje
  • Judo klub Samuraj Adamov informuje
  • Judo klub Samuraj Adamov informuje