Koulení na Staré hoře

V bývalém vojenském areálu raketové základny uspořádal Bedřichovský pétanque club 2016 dne 20. května 2023 turnaj dvojic.

Za Fenyx Adamov se zúčastnily dvě dvojice ve složení Jarmila Kuchařová, Martin Hlavatý a Jiří Němec, Jožka Gruber. Hrálo se na čtyři kola s postupem do KO 16. Za zmínku stojí utkání Jirky a Jožky proti O. Gardašovi a P. Staňkovi z klubu Orel Řečkovice. Nejprve prohrávali 0:5, srovnali na 5:5, soupeř odskočil na 7:11, následoval poslední nához a v něm se podařilo zakončit hru pěti body ve vítězství 12:11 našich hráčů. Bylo to důležité vítězství, které znamenalo postup do KO16. První soupeřem ve vyřazovacích zápasech jim byl Jiří Karásek z Hrode Krumsín a Oldřich Hudos z Litovle. Jirka s Jožkou jim oplatili porážku ze základní části přesvědčivým vítězstvím 13:2 a tím postoupili mezi nejlepších 8.Tam nestačili na nadějný a dobře hrající mladý tým Čivič Antonín a Dušáková Veronika a podlehli 13:6. V následném utkání o 5. – 8. místo se Jirka a Jožka utkali s I. Galvasem a V. Dvořákem ze Sokolu Hradec Králové a po dobrém výkonu zvítězili 13:5. V boji o páté místo hráli proti Františku Krpcovi a Robinu Konšelovi z Krumsína a v něm prohráli 13:6.
Konečné 6. místo Jirky a Jožky a umístnění Jarky a Martina se dvěma vítěznými zápasy na 19. místě z 37 týmů se řadí mezi úspěšné.