Memoriál Jiřího Švába

V neděli 6. září 2020 odpoledne proběhl na hřištích u řeky Svitavy vzpomínkový turnaj v pétanque - Memoriál Jiřího Švába.

Před zahájením hry jsme vzpomenuli na všechny bývalé hráče, kteří už navždy opustili naše řady.

Byla přečtena veršovaná vzpomínka na Magdu Nečasovou, Jirku Švába, Jana Hlaváčka i na zakládajícího člena FENYX Ivana Vyhňáka. Právě u něj bylo oceněno, že nyní provozujeme náš oblíbený sport pétanque na samostatném sportovním areálu u řeky Svitavy, neboť právě on toto místo vyhlédl pro zřízení hřiště. Díky velkému pochopení a pomoci města Adamova se tento záměr podařil. Tohoto, v pořadí už pátého ročníku turnaje se mohli zúčastnit i bývalí hráči spolku FENYX. Přijela za námi naše bývalá hráčka Radka Kavanová se svoji dospívající dcerou Michaelou a přišla nás pozdravit i bývalá hráčka Věrka Vyhňáková.
Hráčka Radka se hned po dvou hrách dostala do skvělé formy. Díky tomu se postarala o téměř senzaci, při které v jedné hře vyhrály s Jarkou Kuchařovou nad takovými skvělými borci, jako jsou Pavel Král a Zdeněk Handl. Tuto původně tak trochu nerozhodnou hru sledovali se zaujetím všichni ostatní účastníci tohoto odpoledne. Výhra byla jen o jeden bodík, ale i toto se počítá.
Celkovou vítězkou turnaje se čtyřmi výhrami se stala Věra Hlaváčová, druhý se čtyřmi výhrami, ale slabším skóre byl Jirka Hromek. Na třetím místě se třemi výhrami skončil Karel Mrlina.
Po vyhlášení výsledků si všichni zúčastnění opekli špekáčky, na kterých si pochutnali. I díky příznivému počasí se toto odpoledne i podvečer jen s pár kapkami deště velmi vydařil.
Už nyní se těšíme na dvě příští neděle - 13. a 20. září, kdy budou další ligové open turnaje s možnou účastí hráčů z řad veřejnosti města Adamova. Začátek je vždy ve 14 hodin. Jste všichni srdečně zváni na naše hřiště k řece Svitavě, naproti vlakovému nádraží v Adamově.

Prezident spolku FENYX pétanque Adamov Jiří Hromek

  • Memoriál Jiřího Švába
  • Memoriál Jiřího Švába
  • Memoriál Jiřího Švába
  • Memoriál Jiřího Švába
  • Memoriál Jiřího Švába
  • Memoriál Jiřího Švába
  • Memoriál Jiřího Švába