Mistrovství Moravy a Slezska mládeže v šachu

Mistrovství Moravy a Slezska mládeže proběhlo ve dnech 27.10. až 1.11. 2018 již tradičně na hotelové základně v Koutech nad Desnou. Mistrovství se zúčastnilo 285 mladých šachistů z pěti krajů - Vysočina a kraje Moravskoslezský, Olomoucký, Zlínský a Jihomoravský.

Na odehrání devítikolového turnaje bylo stanoveno pět dnů, takže ve třech dnech z pěti museli účastníci odehrát dvě partie.

Adamovskou výpravu tvořili Olga Dvořáková, Vít Sereda, Marek Dvořák a Vojta Mihok. „Vlajkonošem“ adamovské výpravy byla opět Olga Dvořáková. Ve společné kategorii chlapců i dívek U16 obsadila třetí místo a mezi děvčaty byla první. Našim chlapcům se výsledkově dařilo méně. V nejstarší kat.U16 poprvé startoval i Vít Sereda. Získal 3 body a přesvědčil se, jak těžko se v této kategorii vyhrávají partie.

V kat.U12 Marek Dvořák uhrál 4 body. K pátému bodu bylo blízko, v partii měl lepší pozici, ale „vloudila“ se chybička a z vítězného bodu se radoval soupeř.

V kat.U10 hrál Vojta Mihok svůj první velký turnaj v dlouhých partiích. Po „krušném“ bez bodovém úvodu prvních tří kol dokázal, že šachy umí a vybojoval v dalším průběhu turnaje 3,5 bodu. Vojta měl ve většině svých partií dobré pozice, ale k jejich zužitkování v body mu chyběly zkušenosti a šachová vyhranost.