Mladí orienťáci se prosazují i letos

Letošní sezóna orientačního běhu začala koncem března a od této doby dosáhli naši nejlepší žáci několika kvalitních umístění na závodech vrcholné úrovně.

O prvním dubnovém víkendu startovali s výjimkou Doubravky Procházkové ve Slezsku. V sobotu proběhl závod individuální, kterého se zúčastnili žáci z celé Moravy. Mezi 45 staršími hochy obsadil Honza Strýček druhé místo a Tomáš Odehnal byl desátý. Druhý den se běžely tříčlenné štafety. Oba naši chlapci doplnili soupisku blanenského oddílu a spolu s jejich členem nechali v cíli závodu za sebou všech zbývajících 25 štafet.

O druhém květnovém víkendu proběhl v Šumperku a v jeho blízkosti Vyzývací pohár, což je soutěž oblastních výběrů mládeže věku do 14 let. Celkem na něm startovalo ve dvou věkových kategoriích zhruba 350 chlapců a dívek, z nichž 3 byli z našeho oddílu. Začalo se v sobotu sprintem v ulicích Šumperku. V něm skončila mezi staršími dívkami Doubravka Procházková pátá a mezi staršími chlapci Honza Strýček šestý a Tomáš Odehnal sedmý. Odpoledne se pokračovalo závodem tříčlenných štafet v lesích asi 12 km jihovýchodně od dějiště sprintu. V kategorii starších chlapců nenašla vítězná štafeta Jihomoravské oblasti, jejímiž členy byli Honza i Tomáš, přemožitele v konkurenci 29 štafet. Doubravčina štafeta skončila čtvrtá, zvítězila další štafeta Jihomoravské oblasti. Na druhý den se závodilo opět ve štafetách, které tentokrát doprovázel déšť různé intenzity. Slabší chvilku si bohužel vybral Tomáš, který si mezi vytýčenými kontrolními body pobloudil, a ani výtečné výkony Honzy a brněnského Adama nestačily na lepší jak stále krásné deváté místo. Dívčí štafeta s Doubravkou se proti sobotě polepšila na druhé místo. Jihomoravská oblast tak s nemalým přispěním členů adamovského oddílu obhájila zisk Vyzývacího poháru z loňského roku,

Ve zbytku tohoto pololetí čekají naše mladé závodníky mimo jiné čtyři závody moravského žebříčku, z něhož asi desítka nejlepších v kategorii získá nejvyšší výkonnostní licenci. Tu má z loňska zatím jen Honza, o rok mladší Doubravka má teprve první možnost si ji vybojovat. Dva z těchto závodů se uskuteční v polovině června v okolí Babího lomu, takže případní zájemci o orientační běh z našeho města se ho mohou pokusně zúčastnit např. v kategorii příchozích. Bližší informace vám poskytne autor článku přes mail [email protected].

  • Mladí orienťáci se prosazují i letos
  • Mladí orienťáci se prosazují i letos
  • Mladí orienťáci se prosazují i letos
  • Mladí orienťáci se prosazují i letos
  • Mladí orienťáci se prosazují i letos
  • Mladí orienťáci se prosazují i letos