Noc kostelů se vydařila

Jedenáctá Noc kostelů v Adamově je za námi. V letošním roce se podařilo připravit program ve spolupráci s nízkoprahovým zařízením pro děti a mládež Zlatá Zastávka Adamov a o zábavný taneční program se postaral spolek Kolo-kolo, z.s.

Kulturní památka, kostel svaté Barbory v Adamově, již pojedenácté otevřela své dveře pro veřejnost v rámci tradiční akce Noc kostelů. Společnými silami jsme ve farnosti připravili kulturní program, který byl určený jak pro děti a mládež, tak i pro dospělé. Podařilo se nám navázat spolupráci s Charitou Blansko, která zde hravou formou představila svou službu nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Zlatá Zastávka Adamov. A že děti baví tančit, o tom jsme se mohli přesvědčit, díky doprovodnému programu, který si připravil spolek Kolo-kolo, z.s.

Potvrdil se nám stálý zájem návštěvníků z různých koutů země - přivítali jsme jich na 170. Někteří k nám přijeli z blízka, jiní z dálky. Nejvzdálenější z ČR byl z Prahy, ze zahraničí k nám zavítali ze Slovenska, Švédska, Jordánska a Filipín.

Mnoho návštěvníků k nám dorazilo, aby zakusili nádheru, kterou tvůrci vepsali do Světelského oltáře. A zveme i vás, abyste si jej někdy přišli prohlédnout.

Fotogalerii z akce naleznete na: https://farnostadamov.rajce.idnes.cz/Noc_kostelu_2019

  • Noc kostelů se vydařila


Sdílet článek