Nový tarif IDS Jihomoravského kraje

Od 1. 9. 2018 bude platit nový Tarif IDS JMK, který se bude týkat také městských doprav, a postupně jej schvalují jednotlivá města provozující městskou dopravu. Zastupitelstvo města Adamova schválilo nový tarif na svém zasedání dne 6.8.2018.

Přehled změn v Tarifu IDS JMK týkajících se městských doprav ve městech Adamov, Blansko, Břeclav, Bystřice nad Pernštejnem, Hodonín, Kyjov, Vyškov a Znojmo

  • Ceny základních (plnocenných) jízdenek jednorázových ani předplatních (časových) se nemění.
  • Děti od 6 do 15 let: Výše slevy jízdného se zvyšuje z 50 % na 75 % a to jak u jízdenek jednorázových, tak u jízdenek předplatních. V případě jednorázové jízdenky je dosavadní cena za jednu jízdu 5 Kč, nově bude 2 Kč. Za tuto cenu se budou nově přepravovat i psi a spoluzavazadla. V případě předplatní měsíční jízdenky pro dítě 6 až 15 let činí stávající cena 140 Kč, nově bude 70 Kč. K obdobným změnám cen dochází i u jízdenek čtvrtletních a ročních.
  • Mládež od 6 do 18 let, studenti od 18 do 26 let, osoby nad 65 let: Zavádí se nové slevy na jednorázové jízdenky. Dosud tyto skupiny cestovaly za plné jízdné 10 Kč, nově budou cestovat se slevou 75 % - tzn. za 2 Kč. V případě předplatních jízdenek se stávající sleva 50% snižuje na 25%, takže v případě měsíční jízdenky místo dosavadních 140 Kč zaplatí jen 70 Kč. K obdobným změnám cen dochází i u jízdenek čtvrtletních a ročních.
  • Náklady na zavedení slev nese v případě spojů zařazených do veřejné linkové dopravy stát – kompenzuje cenu jízdenky do výše 100 %, v případě linek licenčně zařazených pod městskou dopravu řeší financování Jihomoravský kraj.
  • K dalším změnám týkající se měst s městskou dopravou (s výjimkou města Brna) v tarifu nedochází, je však zapotřebí tarif schválit jako celek.
  • Ve směru k občanům je možné nadále komunikovat tak, že nadále jsou nejvýhodnějším způsobem cestování předplatní jízdenky, ideálně roční. Odpadá tak starost o počítání drobných. Zajímavostí pro občany nad 70 let je pak zvláštní roční jízdenka v ceně 1237 Kč, která platí v celém kraji ve všech vlacích, autobusech i městských dopravách v pracovní dny od 8:00, o víkendu bez časového omezení. Za 103 Kč měsíčně lze cestovat po celém kraji.

Základní přehled o změnách Tarifu IDS JMK od 1. 9. 2018 naleznete zde.

Ceník jízdného platný od 1. 9. 2018 naleznete zde.

Kompletní Tarif IDS JMK platný od 1. 9. 2018 nezlete zde.

UPOZORNĚNÍ: Informace uvedené v letácích neobsahují celý Tarif IDS JMK.

  • Nový tarif IDS Jihomoravského kraje


Sdílet článek

Rychlé odkazy

Nejbližší události
Kalendář všech akcí