O brněnskou kouli

Dne 4. července se do Ratišovic u Znojma sjelo na třicet trojic, které se zúčastnily již 25. ročníku turnaje "O brněnskou kouli" pořádaného petanque klubem Fňáky Brno.

Fenyx Adamov zde měl svoje zástupce ve dvou týmech - Janu a Karla Mrlinovy doplněné talentovaným juniorským střelcem Davidem Hanákem z Brna.
Ve druhém týmu hrál Pavel Král spolu s Oldřichem Brožem z Vojnova Městce a Pavlem Pachlou z Chotěboře.
Základní část turnaje se hrála ve čtyř až pětičlenných skupinách systémem každý s každým, z nichž první dva týmy postupovaly do vyřazovací části turnaje (tzv. KO16).
Oběma našim týmům se podařilo postoupit ze skupiny z prvního místa, což znamenalo i lepší nasazení do dalších bojů.
Ve vyřazovací části se týmu Mrlinová-Mrlina-Hanák povedlo celkem snadno přejít přes tým Vladimíra Hradského z Brna. Tým Král-Brož-Pachla to měl
výrazně obtížnější, protože narazil na tým Milana Haška ze Slope Brno a po vyrovnaném boji zvítězil nejtěsněji 13:12 po čtyřce v závěrečném náhozu za
nepříznivého stavu 9:12.
V semifinále se už našim zástupcům tolik nedařilo, oba týmy prohrály a potkaly se tak v zápase o třetí místo. Zápas byl dlouho vyrovnaný, ale za stavu 8:8 rozhodla pětka, takže se z bronzového umístění radoval tým týmu Mrlinová-Mrlina-Hanák.
I přes prohraná semifinále je nakonec 3. a 4. místo našich zástupců jistě velkým úspěchem.

  • O brněnskou kouli


Sdílet článek