O pohár města Adamova 

V sobotu 19. listopadu 2022 se uskutečnil již druhý ročník turnaje O pohár města Adamova. Tento druhý ročník v indoor pétanque v sokolovně ukázal kvality i štěstí adamovských hráčů spolku FENYX.

Starosta TJ Sokol Adamov Miroslav Svědínek vytopil halu a zajistil i občerstvení pro příchozí hráče, kterých se letos sjelo z celé Moravy celkem 32.

Po rozlosováni do systému supermele byla na celkem šesti hřištích zahájena pětikolová hra. Navzdory tomu, že se při každém kole měnili hráči dle losu, takže se pokaždé hrálo s jinými spoluhráči, tak se „fenyxáci“ drželi velice dobře. A to i přesto, že mnozí to zkoušeli s těmito speciálními INDOOR koulemi na parketách poprvé v životě.

Po náročných soubojích první 4 místa obsadili právě hráči adamovského Fenyxu. Na krásném první místě umístil Karel Mrlina, který nezaznamenal porážku a všech pět zápasů s přehledem vyhrál.

Na druhém místě se umístil hlavní propagátor a organizátor tohoto turnaje Jiří Němec a na úžasném třetím místě byla Tereska Kejíková.

Čtvrté tzv. bramborové umístění připadlo prezidentovi spolku Jiřímu Hromkovi, který zároveň občas odbíhal od hry a sloužil i jako hlavní rozhodčí.

Všem patří veliká gratulace za skvělou reprezentaci města Adamova.

Velké díky patří také Petru Stokláskovi ze spolku Fňáky Brno, který jako bývalý prezident České asociace pétanque ČAPEK, připravil zajímavý herní systém.


Všichni účastníci turnaje byli spokojeni s organizací i zázemím a těší se na další akce, které spolek Fenyx bude v Adamově pořádat.


Poděkování patří sponzorům, bez kterých by se tato akce nedala uspořádat.

Město Adamov, ELKOV Blansko, Prodejna potravin Víta Uhlíře, MPF Servis s.r.o.


Více informací z turnajů a spolku FENYX můžete získat na https://fenyx-petanque.cz/


Jiří Hromek

ředitel turnaje a prezident FENYX pétanque Adamov

  • O pohár města Adamova 
  • O pohár města Adamova 
  • O pohár města Adamova 
  • O pohár města Adamova 
  • O pohár města Adamova 
  • O pohár města Adamova