O pohár Ronova

V sobotu 29. července 2023 se uskutečnil již druhý regionální turnaj v pétanque v Adamově a adamovští byli na stupních vítězů.

29 dvojic, které přišel osobně přivítat i starosta města Roman Pilát, hrálo pétanque na patnácti hřištích za školou na ulici Ronovská.

Na tento turnaj dorazila řada známých hráčů z Brna, Jihlavy, Polouvsí, Jičína, ale dokonce i z Karlových Varů.

S výjimkou finále se základní turnaj hrál s časovým limitem 50 minut + 1 nához.

V hlavním turnaji zvítězili po těžkém boji mladíci Čiviš Antonín z P.C.B.D. a Bejšovec Petr z PEPEK.

Na 2. místě se umístili naši ostřílení hráči spolku FENYX - Král Pavel a Řeřucha Kamil. Skvělé bylo i umístění na 3. místě, které obsadily naše adamovské hráčky Valová Hana a Hlaváčová Věra, které porazily ve finálovém zápase sehranou manželskou dvojici Drmola Milan a Drmolová Petra z Hrode Krumsín.

Další nejúspěšnější hráčky ze spolku FENYX byly Seredová Lucie a Kuchařová Jarmila, které skončily celkově na velmi pěkném 10. místě.

Finálové hry byly pozorně sledovány celou řadou diváků.

Výsledky nás velmi potěšily, stejně jako slova díků od různých hráčů, kterým nepokazila příjemný zážitek ani intenzivní bouřka, po kterou byly všechny zápasy na půl hodiny přerušeny.

Opět se projevila velká výhoda uzavřeného areálu tohoto hřiště za školou, který je částečně chráněný vzrostlým lesem a diváci mají ze zvýšených svahů pěkný výhled.

Na přípravě tohoto turnaje se podílela většina členů spolku FENYX, kteří nejen večer před turnajem připravili hřiště na hru, ale také ráno připravili občerstvení pro všechny hráče, tak jak je tradicí na turnajích v pétanque.

Turnaj se uskutečnil také za velkého přispění a pomoci města Adamova a spolku malé kopané Ajeto Adamov, z.s., kteří nám uvolnili na tento den svoji základnu na hřišti Ronovská.

Na zdárném průběhu tohoto turnaje se podíleli sponzoři jako TENZA Cast a.s.,

společnost Adavak a prodejce elektro ELKOV Blansko.

Výborné občerstvení po celý den pro hráče i diváky a obědy zajistila pro všechny přítomné restaurace Hradní.

Nyní se bude spolek FENYX pétanque Adamov připravovat již na III. ročník INDOOR koule 2023, který se bude konat 25. listopadu ve sportovní hale TJ Sokol Adamov. Na tento turnaj se může přihlásit i hráč, který speciální indoor koule nevlastní, protože mu budou spolkem FENYX pro tuto hru v hale zapůjčeny. Je ale vhodné mít s tímto sportem již jisté zkušenosti z venkovního prostředí.

Více informací z turnajů a spolku FENYX získáte na https://fenyx-petanque.cz/

Jiří Hromek

ředitel turnaje O pohár Ronova 2023


  • O pohár Ronova
  • O pohár Ronova
  • O pohár Ronova