Ohlédnutí za činností

Spartak Adamov, z. s., turistický oddíl KČT informuje o své činnosti v průběhu letošního roku.

Během prvních měsíců letošního roku jsme nemohli vzhledem k protiepidemickým opatřením pořádat plánované vycházky. Nahradili jsme je putováním po Svatojakubské cestě Moravskoslezské. Cestu z Protivanova do Mikulova jsme absolvovali v 15 etapách, našlapali jsme 117 km. Naplánovala a vedla Irena Antoszewska.

Prvomájovou sobotní vycházku jsme jako již tradičně uspořádali k památníku Karla Hynka Máchy. Zahájili jsme v Rudici, v obci s železářskou a hornickou tradicí. Vznik obce sahá až do roku 1247. Naučná stezka Rudické doly nás přivedla na rozcestí v Hájcích. Zde byla v roce 2013 vybudována z darů věřících novodobá boží muka. Reliéfy sv. Cyrila a Metoděje, sv. Václava, Jana Amose Komenského a Mistra Jana Husa zhotovil Drahoš Macek z Blanska. Na okraji Olomučan jsme využili nového přístřešku ke krátké pauze. Od rozcestí Památníku hradské lesní cesty z roku 1937 jsme přišli k Máchovu památníku. Ten byl postaven roku 1936. Tři strany obsahují úryvky z básně Máj, jedna strana je věnována autorovi s podobiznou a letopočtem. Zpáteční cesta vedla okolo několika studánek.

Zúčastnilo se 14 turistů a 1 host, délka 12 km, vedla Irena Antoszewska.

Na státní svátek 8. května se adamovští turisté vypravili na dříve plánovaný výšlap "Osvobození Vyškova", který se měl konat na konci dubna a pořádal jej KČT Vyškov. Cesta začala v Dědicích, pokračovala na vyhlídku na opatovický lom, přes vrchol Rozepře. Naším hlavním cílem byla rozhledna Chocholík. Trasu jsme ukončili v Drnovicích.

Za nádherného počasí a pod vedením Ireny Antoszewské se zúčastnilo 18 turistů, z toho 3 hosté, ušli jsme 10 km.

  • Ohlédnutí za činností
  • Ohlédnutí za činností


Sdílet článek