Ohlédnutí za vycházkou Benešov - Žďárná

SPARTAK ADAMOV, z.s., turistický oddíl KČT- ohlédnutí za vycházkou Benešov - Žďárná.

Dne 11. května jsme z nejvyšších míst Drahanské vrchoviny zahájili vycházku v obci Benešov, kam jsme dojeli autobusem z Blanska. Tato obec je známé nástupní místo jak pro cykloturistiku, tak v zimě pro běžkaře na oblíbenou cestu do Sloupu nebo až do Blanska.

Také my jsme vyrazili z obce po cyklotrase na rozcestí Skalky. Nachází se zde meteorologický radar, který tu byl instalovaný v r. 2015, kdy nahradil původní radar z roku 1995. Nedaleká hora Skalky je nejvyšší bod Drahanské vrchoviny s n.v. 735 m. Dále jsme šli po modré TZ lesním porostem až na Skelnou Huť. Cestou jsme míjeli značený pramen Punkvy, který je však pramenem potoku Luhy. Vtéká do podzemí Sloupsko-Šošůvských jeskyní jako jeho zdrojnice. Na Skelné Huti, kde jsou dnes pouze soukromé nemovitosti, jsme si u rybníčku krátce odpočinuli a posilnili se.

Po překročení silnice jsme i nadále pokračovali po modré TZ kolem zdejší obory až k rozcestníku Oborský Dvůr. Odtud jsme se vydali po červené TZ směrem na obec Žďárnou, kde jsme naše putování ukončili ve stylové restauraci Miláček.

Vycházka proběhla za příjemného počasí a v hezkém přírodním prostředí. Ušli jsme celkem 10km. Výletu se zúčastnilo 20 turistů a 4 hosté, které na trase vedl Jiří Jachan.

  • Ohlédnutí za vycházkou Benešov - Žďárná
  • Ohlédnutí za vycházkou Benešov - Žďárná
  • Ohlédnutí za vycházkou Benešov - Žďárná