Ohlédnutí za vycházkou z Hostěnic do Mariánského údolí

V sobotu 13. července se adamovští turisté vydali na plánovanou vycházku do Mariánského údolí. Autobusem jsme dojeli do Hostěnic. Počasí nám příliš nepřálo, vycházeli jsme za mírného deště.

Asi půl kilometru za vesnicí jsme těžce hledali odbočku k Hostěnickému propadání, rozcestník byl ukrytý mezi keři. Hostěnický potok se zde propadá do Ochozské jeskyně a poté se vlévá do Říčky. Pokračovali jsme po červené značce a po dvou kilometrech jsme odbočili ke skalám nad Říčkou. Stojí tu mohutný dřevěný Pacherův kříž, který se také nazývá Nad Skalama. Nechal ho postavit r. 1935 správce velkostatku v Podolí Arnošt Pacher jako díkůvzdání za své mnohaleté úspěšné působení v místním kraji. Minuli jsme Mokerskou myslivnu, kde stojí kovový kříž, který byl vybudován roku 1883 zásluhou kněze a spisovatele P.V. Kosmáka. Kříž byl v roce 2002 obnoven. Příjemnou lesní cestou jsme došli ke kapli Panny Marie, nechal ji postavit hrabě Mitrovský, roku 2006 byla obnovena.

Vycházku jsme ukončili v útulné restauraci, ušli jsme 10 kilometrů, zúčastnilo se 12 turistů, z toho dva hosté. Vedl Eda Kokrda.

  • Ohlédnutí za vycházkou z Hostěnic do Mariánského údolí
  • Ohlédnutí za vycházkou z Hostěnic do Mariánského údolí
  • Ohlédnutí za vycházkou z Hostěnic do Mariánského údolí


Sdílet článek