Open turnaj v pétanque v Adamově u řeky

V neděli 10. června se sešli hráči spolku FENYX pétanque Adamov na další ligový turnaj u řeky Svitavy.

Za velkého dusna, které nevěstilo i s předpovědí počasí nic dobrého, se hráči pustili do hry. Přijeli si zahrát také dva hosté z Brna, kteří se účastnili celého turnaje. Takže na hřištích bylo celkem 10 soutěžících.
Zápasy probíhaly v pohodě s limitem 35 minut dle plánu až do konce třetí hry.
Pak se rozhodovalo, zda se vůbec pouštět do závěrečného čtvrtého kola, vzhledem k hlasitému hřmění a blížící se bouřce.
V průběhu čtvrtého zápasu, který si chtěla užít většina hráčů, se přihnala krátká bouřka, která přerušila hru přesně na 15 minut.
Pak se hrálo dál i ve slábnoucím dešti, ale v příjemné teplotě.
Úžasný výsledek na tomto turnaji zaznamenala naše nová hráčka Hana Valová, která se umístila na skvělém třetím místě před bramborovým umístěním samotného prezidenta spolku Jirky Hromka. Druhé místo vybojoval skvělou hrou již velice zkušený hráč Jirka Němec.
První víceprezident spolku Pavel Král vystoupal se všemi čtyřmi výhrami a skorem +32 na příčku nejvyšší a vyhrál láhev vína, kterou sám do turnaje přinesl. Velkoryse výhru věnoval manželům Marečkovým, našim hostům z Brna, kteří předtím dostali jen drobné ceny od pořadatelů za páté a šesté místo.

Pokud čtete tyto řádky a máte chuť si zkusit taky trochu zasoutěžit, tak příští turnaj se koná opět v neděli 24. června se začátkem ve 14 hodin.
Lze opět očekávat drobné ceny od pořadatelů a Vaše chvilka slávy Vás třeba při troše štěstí nemine.
Pokud nemáte hned odvahu na turnaj, tak si můžete přijít zkusit zatrénovat na naše hřiště k řece Svitavě každý pátek kolem 17. hodiny.
Případně se o nás můžete informovat na našem webu fenyx-petanque.cz.
Pétanque je zcela ekologický sport pro všechny generace a nepotřebujete na jeho rekreační provozování žádné velké úspory.
Něco jiného ale je, pokud vás hra takzvaně chytne a máte na ni dost času, pak můžete každý týden hrát na turnajích po celé České republice i v zahraničí.

  • Open turnaj v pétanque v Adamově u řeky
  • Open turnaj v pétanque v Adamově u řeky
  • Open turnaj v pétanque v Adamově u řeky


Sdílet článek