Pétanque - Albrechtický kahan

Hned čtveřice našich zástupců se zúčastnila tradičního turnaje České Asociace pétanque klubů - Albrechtický kahan.

Pro většinu to byl letošní první ČAPEK turnaj a pro jednoho z nás dokonce vůbec první ČAPEK turnaj v životě.
Do Albrechtic u česko-polských hranic se vydala i naše nová členka - od letošního roku i nově registrovaná v ČAPKu - Lucie Seredová, kterou doplnili Karel Mrlina, Jirka Němec a Pavel Král. V úvodní části turnaje - švýcar na 5 kol se našim hráčům dařilo se střídavými úspěchy a po 5 kolech skončila Lucie na 20. místě se 2 výhrami a 3 prohrami, což byl na vůbec první turnaj jistě velký úspěch. Jirka s Pavlem se utkali v posledním kole ve vzájemném souboji o postup do KO8 a šťastnější byl Pavel.
Jirka tedy skončil po základní části 15. se 3 výhrami a 2 prohrami, Karel a Pavel se probojovali do KO8 se čtyřmi výhrami - skončili na 3. a 4. místě.
Po dohrávkách hraných ve čtveřicích podle pořadí po základní části skončil Jirka Němec nakonec 16., Lucie Seredová si polepšila o jednu příčku a skončila 19.
V KO8 začal Karel nešťastnou prohrou s následným celkovým vítězem Josefem Ondryhalem z PK Polouvsí 0:13, což ho poznamenalo v dalších bojích a nenavázal na velmi dobré výkony ze základní části. Po další prohře s Markem Olšárem z TOP Orlová a výhře nad Martinem Vrzalem z Polouvsí skončil na 7. místě.
Pavel začal naopak vydřenou výhrou nad výborně hrajícím domácím Jaroslavem Ševčíkem z PAK Albrechtice 13:9. V semifinále porazil i jediného zahraničního zástupce Bogusze Biela z Polska 13:4. Ve finále proti Josefu Ondryhalovi si však vybral slabší chvilky a stav byl za chvíli 0:11. Po zpřesnění hry dokázal Pavel snížit až na 9:11, ale nakonec podlehl soupeři 9:13.

I tak lze tento turnaj považovat z pohledu Fenyxu Adamov za úspěšný.
  • Pétanque - Albrechtický kahan


Sdílet článek