Pétanque v Adamově - O pohár Ronova

V sobotu 10. září 2022 se uskutečnil historicky první regionální turnaj v pétanque v Adamově. Slavnostního zahájení se ujal starosta Adamova p. Roman Pilát společně s prezidentem spolku FENYX Jiřím Hromkem.

32 týmů hrálo pétanque ve dvojicích na šestnácti hřištích za školou na ulici Ronovská. Příprava na tento turnaj byla pro spolek FENYX dost náročná. Rozhodnout se pro hrací systém, vyrobit počítadla s držáky, zajistit dotace a sponzory. Z nich lze vyzdvihnout výraznou pomoc Města Adamova a prodejnu potravin Vít Uhlíř NOVA M. a V., kteří připravili potravinové balíčky k pohárům pro celkové vítěze turnaje. Díky velké pomoci Města Adamova s těžkou technikou a práci členů spolku FENYX pétanque Adamov byly skvěle upraveny hrací plochy. Základní turnaj s výjimkou finále se hrál s časovým limitem 50 minut + 1 nához.

Umístění v hlavním turnaji skupiny A: 1. místo: Manka Heinz (Starobrněnský PK) a Petr Stoklásek (Fňáky Brno), 2. místo Pavel Král a Kamil Řeřucha (oba FENYX Adamov) a na 3. místě skončil tým vedený bývalou mistryní Evropy Hankou Šrubařovou (Carreau Brno) společně s Franjo Kvítkem (Orel Řečkovice).

Je třeba říci, že finálový zápas byl velmi napínavý, kdy se připisoval bod po bodu na jedné i druhé straně, takže výsledek byl stále nerozhodný, a proto byla celá tato hra soustředěně sledována mnoha přihlížejícími diváky.

Pro ty hráče, kteří byli už dříve vyřazeni a nedostali se do semifinále byl vypsán doprovodný turnaj - B. 16 týmů si přidalo tři turnaje a z nich vzešly tři nejlepší trojice. Na prvním místě skupiny B se umístili Skopal (Kulový blesk Olomouc a Merta (Starobrněnský PK), na druhém místě se umístili manželé Karáskovi (Hrode Krumsín) a třetí místo si vybojoval tým mladých – Dušáková a Čiviš Antonín (PK Medlánky).

Celkově lze turnaj O pohár Ronova hodnotit na základě ohlasů hráčů jako úspěšný, protože se prý těší na další pokračování v zahájené tradici adamovských regionálních soutěží v této hře. Velká gratulace určitě patří Pavlovi Královi a Kamilovi Řeřuchovi za skvělou reprezentaci adamovského spolku při vybojování skvělého 2. místa.

Je jasné, že areál s hřištěm za školou je téměř dokonalý pro pořádání takových soutěží, protože je tvořený jako správná aréna vyvýšenými svahy nad hřištěm, odkud mají přítomní diváci dokonalý přehled.

Na závěr je třeba poděkovat za dobrou práci všem členům FENYX pétanque Adamov, kteří se zhostili přidělených úkolů se ctí pro zdárný průběh celé akce. Členky FENYX pétanque Adamov napekly chutné moučníky a připravily i studenou kuchyni jako snídani pro příchozí hráče a hráčky. Velkým přínosem pro organizátory byla i spolupráce p. Svědínka s fotbalisty malé kopané, kteří zajistili další občerstvení. Restaurace Hradní z Adamova přivezla až na hřiště vyhladovělým hráčům chutný a teplý oběd, který sklidil mnoho díků.

Nyní je spolek FENYX pétanque Adamov již v přípravách na další turnaj v pétanque, který se bude konat 19. listopadu letošního roku ve sportovní hale TJ Sokol Adamov. Spolek FENYX nakoupil díky sponzorovi - firmě MPF servis s.r.o INDOOR koule, které umožňují hrát pétanque i na parketách. Více informací z turnajů a spolku FENYX získáte na https://fenyx-petanque.cz/

ředitel turnaje O pohár Ronova Jiří Hromek

 • Pétanque v Adamově - O pohár Ronova
 • Pétanque v Adamově - O pohár Ronova
 • Pétanque v Adamově - O pohár Ronova
 • Pétanque v Adamově - O pohár Ronova
 • Pétanque v Adamově - O pohár Ronova
 • Pétanque v Adamově - O pohár Ronova
 • Pétanque v Adamově - O pohár Ronova
 • Pétanque v Adamově - O pohár Ronova