Pozvánka na orientační závod po sídlišti Ptačina

V neděli 3. března odpoledne proběhne závod kratší délky s centrem na hřišti u základní školy. Závod je součástí oslav 60. výročí povýšení Adamova na město.

Opět po roce se uskuteční v Adamově jeden z posledních závodů zařazených do seriálu Brněnské zimní ligy. Bude zorganizován velice podobně jako loni. Asi nejvýraznějším rozdílem je, že termín nekoliduje s jarními školními prázdninami a tak se očekává zhruba dvojnásobná účast. Loni odstartovalo 106 závodníků a vítěz kategorie mužů dosáhl času 22:25 min na trati délky 2,8 km měřené vzdušnou čarou mezi 26 kontrolními stanovišti při převýšení 140 m.

Většina závodníků dorazí do Adamova zhruba do 13.30 h. Pokud přijedou osobními auty bude jim umožněno parkovat na ploše hřiště. Závod bude zahájen stejně jako loni ve 14.00 h. V každé ze čtyř vypsaných kategorií se startuje po jednominutových intervalech. Vyhlášení výsledků se očekává kolem 16. hodiny a proběhne před chatou spolku malé kopané Ajeto. Jeho členové budou v to nedělní odpoledne zajišťovat nápojové občerstvení pro závodníky i diváky.

V loňském roce si zkusili absolvovat závod 4 adamovští občané. I letos zveme zájemce, aby si alespoň obešli dětskou trať. V pravém slova smyslu nepůjde pro zde bydlící obyvatele o nefalšovaný orientační závod, neboť se budou pohybovat ve známém prostředí. Budou ale muset z mapy minimálně zjistit, kde se nachází další kontrolní stanoviště, což se neobejde bez analýzy informací obsažených v mapě. Mapový klíč pro ty, co si zkusí pohyb podle orienťácké mapy poprvé, bude k dispozici u prezentace. Je také možno si ho předem prohlédnout na odkazované webové stránce (zveřejněné varování "HTTPS není dostupné" se překoná kliknutím na "Pokračovat na nezabezpečený web") a případně vytisknout. Kromě uvedené webové stránky lze při předstartovní přípravě využít ještě loňský článek a sedmapůlminutovou videoreportáž, která byla zveřejněna loni v dubnu na Adamovském infokanále.

  • Pozvánka na orientační závod po sídlišti Ptačina