Přívětivý úřad obcí II. typu 2018 - 1. místo pro město Adamov v Jihomoravském kraji

Ceny pro přívětivé úřady jsou rozdány. Dne 29. listopadu 2018 se sešli zástupci nejpřívětivějších úřadů obcí s pověřeným obecním úřadem na půdě Ministerstva vnitra, aby převzali ocenění Přívětivý úřad za nadstandardní kvalitu služeb poskytovaných občanům.

Soutěž probíhala pod záštitou JUDr. PhDr. Petra Mlsny, Ph.D., náměstka ministra vnitra pro řízení sekce legislativy a státní správy pověřeného řízením sekce veřejné správy.

Starostové a tajemníci z celé republiky obdrželi diplomy a tradiční samolepky stvrzující přívětivost jejich úřadů z rukou Ing. Ondřeje Mátla, MPA, MSc., vedoucího kanceláře náměstka Petra Mlsny, a Ing. Zuzany Dvořákové, zástupkyně ředitele odboru strategického rozvoje a koordinace veřejné správy. Celkem bylo předáno 13 cen pro krajské vítěze, 3 ceny pro tři nejlepší úřady v rámci ČR a také cena pro "skokana roku", který zaznamenal největší meziroční posun v pořadí.

Pořadí

Na prvních třech místech v rámci celé ČR se umístily úřady měst: 1) Příbor, 2) Úvaly a 3) Klášterec nad Ohří. Skokanem roku bylo město Jesenice.

Krajští vítězové

Kraje Vítěz
Jihočeský Veselí nad Lužnicí
Jihomoravský Adamov
Karlovarský Nejdek
Královéhradecký Hostinné
Liberecký Lomnice nad Popelkou
Moravskoslezský Příbor
Olomoucký Moravský Beroun
Pardubický Letohrad
Plzeňský Starý Plzenec
Středočeský Úvaly
Ústecký Klášterec nad Ohří
Vysočina Třešť
Zlínský Bojkovice

Způsob přihlášení

Na začátku září 2018 byl starostům a tajemníkům z obcí s pověřeným obecním úřadem rozeslán elektronický on-line dotazník k soutěži Přívětivý úřad 2018 v kategorii obcí II. typu. Zástupci obcí mohli tento dotazník vyplňovat a elektronicky odeslat odboru strategického rozvoje a koordinace veřejné správy Ministerstva vnitra do konce září 2018.

O soutěži

Přívětivý úřad je soutěží mapující stav přívětivosti a otevřeností obecních a městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám. Základní hodnotící kategorií je poskytování nadstandardních služeb či běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Cílem soutěže je ocenit snahu představitelů obcí/měst a obecních/městských úřadů ve zvyšování přívětivosti úřadu.

Publikace dobré praxe

Soutěž opět doprovázel sběr příkladů dobré praxe a vydání publikace. Cílem publikace je nabídnout inspiraci dalším obecním a městským úřadům České republiky.

Chci z tohoto místa poděkovat všem spolupracovníkům a zaměstnancům města Adamova.

  • Přívětivý úřad obcí II. typu 2018 - 1. místo pro město Adamov v Jihomoravském kraji


Sdílet článek