Seniorská obálka v Adamově

Seniorská obálka napomáhá jak seniorům, tak záchranným složkám získat snadno a rychle informace potřebné k záchraně života. V současné koronavirové době je obzvlášť důležitá.

I.C.E. karta slouží záchranářům k rozhodnutí o tíži zdravotního stavu, optimální terapii na místě nebo o nutnosti transportu do zdravotnického zařízení. Jde o další krok k vylepšení přednemocniční péče. Senioři za pomoci příbuzných nebo svého praktického lékaře vyplní do karty základní informace o svých alergiích, nemocech, lécích, jejich dávkování, mohou také uvést kontakty na své blízké nebo ošetřujícího lékaře. Vyplněnou I.C.E. kartu si poté umístí každý senior ve své domácnosti na viditelné a snadno dostupné místo, např. na vnitřní stranu vchodových dveří či na dveře lednice.

Tato seniorská obálka je určena především chronicky nemocným lidem vyššího věku, u kterých dojde k náhlému zhoršení zdravotního stavu.

Seniorská obálka je stále v dostatečném množství k dispozici v tištěné podobě na MěÚ Adamov, odboru sociálních a správních věcí, případně je ke stažení na stránkách města Adamova.

Neváhejte tedy tohoto způsobu pomoci využít.Přiložené soubory

  • Seniorská obálka v Adamově


Sdílet článek