Sezóna pétanque je v plném proudu

Turnaje ve Vojnově Městci, Valšovicích a Nymburku.

Turnaj v pétanque dvojic o Velikonoční vejce se odehrál 27. 4. 2019 ve Vojnově Městci na Vysočině. Zúčastnilo se celkem 83 dvojic z celé České republiky, což znamenalo, že turnaj byl kvalitně obsazený. Hrálo se na pět kol s postupem do KO. Za Fenyx Adamov se zúčastnili Pavel Král a Karel Mrlina, kteří se po dobrém výkonu se dvěma vítězstvími probojovali až do závěrečných vyřazovacích bojů. Los na ně byl ale krutý, když jim byl vylosován pozdější finalista celého turnaje, kterému po statečném boji podlehli 13 : 1. Celkově skončili na děleném 16.-32. místě. Druhým účastníkem byl tým Soňa Karásková a Jiří Němec. Těm sportovní štěstí moc nepřálo, když sehráli dva smolné zápasy, ve kterých vždy vedli a nedohráli do vítězného konce. S jedním vítězným zápasem tak skončili na 72. místě.

Na turnaj Prvomájové koulení se do Valšovic 4. května sjelo 31 trojic. Fenyx měl zastoupení v jednom družstvu ve složení Pavel Král, Zdeněk Handl a Jiří Němec. Hrálo se na čtyři kola s postupem do KO. Po dobré hře naši hráči se čtyřmi vítězstvími postoupili do osmičky z druhého místa. Tam sehráli vyrovnaný zápas a prohráli rozdílem jednoho bodu s týmem Davida Faltýnka z Krumsína, který skončil na druhém místě. V zápase o páté místo hráli proti manželům Pilerovým z Prahy, které doplnila Jana Krpcová z Krumsína. Byl to vyrovnaný zápas a prohra 13:10 mrzela. Konečné šesté místo je hezký výsledek.

Ve stejný den se hrál v Nymburku turnaj Koule Elišky Přemyslovny, kterého zúčastnil Karel Mrlina z Fenyxu s Jiřím Šiprem z 1. Starobrněnského PK. Při účasti 72 dvojic obsadili krásné 24. místo. Všem patří poděkování za dobrou reprezentaci Fenyxu a města Adamova.


  • Sezóna pétanque je v plném proudu
  • Sezóna pétanque je v plném proudu


Sdílet článek