Šipkový klub Adamov – 2020, rok s COVIDEM

V tomto roce nám do činnosti velice významně, tak jako všem do života zasáhl virus, který ohrožuje celý svět. Bohužel v tomto období nabírá na síle a nikdo nedokáže říci, kdy tahle ta situace skončí.

V souvislosti s vládními nařízeními jsme se museli i my přizpůsobit. Tzn. že se nedohrála sezóna 19/20 a rozehrála se sezóna 20/21 a opět se ukončila. Vládní opatření nám zavřelo klubovnu a zrušilo sport. Je to mimořádná celosvětová situace, jaká zde nikdy nebyla. Nejhorší je se s ní naučit žít, protože nikdo neví jak dlouho to potrvá a jestli jde boj s virem vyhrát.

Teď již k výsledkům. Dobře rozehranou sezónu ukončil v březnu virus COVID. Naše týmy v extralize JmK se v daném okamžiku nacházely na 1. a 3. místě. DC PITBULLS v III. lize na 12. místě s jedenácti body. Nicméně byly tyto výsledky uznány jako konečné. Následné MČR a Pohár družstev bylo zrušeno, což se týkalo družstva DC HORNETS.

Ještě před začátkem této situace se nám podařilo dát dohromady družstvo DC HORNETS 1998, které se utkalo s naším novým družstvem DC PITBULLS. Dá se říci, že se utkali nováčci z roku 98 a nováčci z roku 20. U Pitbullů převládala nervozita, která je připravila o vítězství. Dnešní veteráni, zakladatelé Šipkového klubu Adamov a Hornetů vyhráli 10:8. Kupodivu se podařilo 12. 9. odehrát i 11. Mistrovství jižní Moravy veteránů memoriál Martina a Zdenka Tasche. Účastnilo se třicet hráčů a mimo mistrovství se odehrál i turnaj náhodně losovaných dvojic. Jako obvykle se hrály dvě kategorie do 50 a nad 50 let. Mladší vyhrál Jaromír Bednařík hráč DC HORNETS a starší Aleš Mrva také hráč DC HORNETS, po vzájemném utkání se stal celkovým vítězem Jaromír Bednařík.

Nová sezóna 2020–2021 se začala hrát v září a po odehraném čtvrtém kole je opět přerušena na neurčito. Bohužel díky COVIDU byly zrušeny i turnaje pro mládež (červen, prosinec). Co bude dál?

Ing. Milan Dudík

předseda ŠK Adamov

  • Šipkový klub Adamov – 2020, rok s COVIDEM
  • Šipkový klub Adamov – 2020, rok s COVIDEM
  • Šipkový klub Adamov – 2020, rok s COVIDEM