Šipkový klub Adamov 2023/2024

Byla zahájena sezóna 2023/2024 tradičně 16.9.2023 v prostorách Šipkového klubu Adamov již 14. Mistrovstvím jižní Moravy veteránů – memoriál Martina a Zdenka Tasche. Turnaj je pořádán jako vzpomínka na tyto hráče. Toto mistrovství pořádal Šipkový klub Adamov pod záštitou Jihomoravského oblastního šipkového svazu (s dotací 5.000,-Kč na ceny) a města Adamov.

Mistrovství se konalo ve dvou kategoriích od 40 do padesáti let a nad padesát let, dále doplňkový turnaj žen a náhodně losovaných dvojic.

Vítězové jednotlivých kategorií se pak utkali o putovní pohár memoriálu. V každé kategorii obdrželi od 1.do 6. místa poháry, finanční odměny a věcné ceny. V ceně startovného bylo i bohaté občerstvení, které připravil kolektiv Šipkového klubu. Turnaje se zúčastnilo celkem 29 hráčů – 9 v mladší kategorii, 16 ve starší kategorii, 4 ženy a 11 dvojic. Mladší kategorii ovládl opět Jaromír Bednařík a ve starší kategorii zvítězil Martin Réda. Celkovým vítězem a majitelem putovního poháru se stal Martin Réda, který porazil Jaromíra Bednaříka. Nejlepší ženou se stala Jana Antlová, která spolu s manželem Tomášem vyhrála i turnaj dvojic. Všechno bývalí hráči DC HORNETS.

Do této sezóny startují 3 týmy: v Extralize DC HURRICANE, v 2. lize C DC PITBULLS a 1. steelové lize TN HORNETS, který je tvořen ze zbytku DC HORNETS, DC HURRICANE a přespolních hráčů.

V letošním roce ŠK Adamov oslavil již 25 rok své existence. Bohužel je to rok kdy se podruhé v historii nepodařilo postoupit na MČR protože DC HURRICANE skončili v Extralize třetí (postupují první dva) a DC PITBULLS v 2. lize C pátí. DC HURRICANE však postoupili do republikového finále ligového poháru. V 1. kole porazili Hamerské Kladivo 21 : 17, v osmifinále Machine Šumperk 21 : 16 až ve čtvrtfinále prohráli s Jindřichovým Hradcem 11 : 21 a skončili tak pátí.

Poslední úspěchy DC HORNETS byly v sezóně 2020/2022, když skončili v Extralize druzí, DC HURRICANE osmí a DC PITBULLS v 3. lize C druzí a postoupili tak do 2. ligy.

Na svém posledním MČR pak DC HORNETS ve skupině skončili druzí za Pivaři Habřina, s kterými prohráli 4 : 6. V osmifinále porazili Gold Star Nové Město pod Smrkem 11 : 3. Ve čtvrtfinále narazili na pozdějšího vítěze ŠK Vyškov, se kterým po tuhém boji prohráli 8 : 10 a skončili celkově pátí.

V ligovém poháru ČR se dařilo o něco lépe. V prvním kole porazili Žílu Chodov 21 : 15, v osmifinále pak Sněženky a Machři Hořice na Šumavě 21 : 19, ve čtvrtfinále Čerti Kolín 21 : 7 a v semifinále narazili na Superligový MUSTANG Brno, kterému podlehli 11 : 21 a skočili tak třetí.

Bohužel se po 24 letech a třech měsících tým rozpadl. Za dobu své existence týmem prošlo celkem 46 hráčů. Poslední sezónu odehrál tým ve složení Zdeňka Dudíková – kapitán, Martin Réda (odehrál 20 sezón), Aleš Mrva (20), Jaromír Bednařík (16), Tomáš Antl (11), Bedřich Konečný (7), Stanislav Kořínek (9), Marek Nečas (6), Buchlovský Marcel (2), Daněk Lukáš (12), Zbojek Lukáš (3).

  • Šipkový klub Adamov 2023/2024