Služba Family Point je tu pro širokou veřejnost

Co je to Family Point? Je to místo, kde můžete v důstojném a přátelském prostředí pečovat o děti, ale také získat kontakty na organizace poskytující poradenství v obtížných životních situacích.

Služba FAMILY POINT místo pro rodinu® vznikla v roce 2009 ve spolupráci Centra pro rodinu a sociální péči a Magistrátu města Brna. Od roku 2010 podporuje zakládání Family Pointů také Krajský úřad Jihomoravského kraje. Hlavním cílem služby je zkvalitňování životních podmínek rodin.

V současnosti je otevřeno sedm kontaktních Family Pointů a přes padesát základních Family Pointů v Brně, Jihomoravském kraji, na Vysočině a ve Zlínském a Jihočeském kraji.

Základní Family Pointy (bez přítomnosti kontaktní pracovnice) vznikají na úřadech městských částí, v knihovnách, ve střediscích volného času, mateřských centrech a podobně. Mezi základní vybavení každého Family Pointu patří přebalovací pult, místo na kojení a letáky s informacemi pro rodiny. K dispozici je také mikrovlnná trouba pro ohřátí dětské stravy a počítač s internetem. Na každém Family Pointu najdete také návštěvní knihu, do které můžete zapsat připomínky a podněty směrem k provozovateli služby.

Na Family Pointu mohou rodiče a prarodiče nejenom pečovat o dítě, ale také zastavit se a odpočinout si při návštěvě města. Pro děti jsou připraveny hračky, také dětské knihy a časopisy. Mnohé rodiny využívají Family Point také jako místo pro setkání a např. předání dítěte mezi rodinnými příslušníky v průběhu dne.

Family Point je místo, které můžete zabydlet a využít pro příjemnější čas s rodinou ve veřejném prostoru.

Koordinátorem rodinné politiky za Město Adamov je Mgr. Simona Tichá, tel. 516 499 624, mobil 605 206 656, e-mail [email protected], která službu FAMILY POINT místo pro rodinu® pomohla od 1. 4. 2017 zřídit v prostorách MKM, tedy Městského klubu mládeže na ulici Družstevní 1. V případě jakýchkoliv bližších informací můžete se na tuto koordinátorku obrátit.

Provozní doba služby Family point je v pondělí až pátek od 9-12 hod a 13-19 hod. Odpovědnou osobou místa pro rodinu je pracovnice Městského klubu mládeže Vlasta Volgemutová.

Ke službě patří také webové stránky www.familypoint.cz, které přinášejí souhrnně informace o službě a přehled všech Family Pointů v České republice. Pro rodiny z Brna a okolí zpracovává brněnský kontaktní Family Point stránky www.brno.familypoint.cz, které nabízejí tipy na volnočasové aktivity v Brně a celém Jihomoravském kraji, ale také kontakty na prověřené pomáhající organizace. Prostřednictvím tohoto webu lze také požádat o zasílání elektronického newsletteru, který každých 14 dní přináší výběr tipů a akcí z webových stránek. Služba Family Point má také svůj facebookový profil Family Point – místo pro rodinu https://www.facebook.com/familypointcrspbrno/?fref=ts

Těšíme se na Vás!

  • Služba Family Point je tu pro širokou veřejnost
  • Služba Family Point je tu pro širokou veřejnost
  • Služba Family Point je tu pro širokou veřejnost