Soustředění adamovských judistů

První víkend v září strávili adamovští judisté v tělocvičně základní školy, kde pro ně bylo uspořádáno soustředění. Bylo zaměřeno na nácvik nových technik, a to, Uči mata (boční přehození) a Tomoenage (strh s přehozením za sebe). Tyto techniky potom dále zdokonalujeme na pravidelných trénincích. Na závěr soustředění byl uspořádán turnaj, kde si mladí sportovci mohli vyzkoušet v praxi nově nabyté znalosti. Tohoto soustředění se zúčastnilo 21 dětí. O zahnání hladu se nám opět výborně postarali v restauraci CAFE a WINE.

17. září jelo 7 samurajů na turnaj přípravek do Brna. Erik Seďa porazil všechny své soupeře, a ve své kategorii s přehledem zvítězil. Druhé místo vybojoval Nicolas Nezval. Linda Wutková, stejně jako Jiří a Jan Musilovi obsadili místo třetí.

Od 14. do 16. října jsme jeli na soustředění do Prahy. Účast na tomto soustředění si vybojovalo 7 dětí. Věnovali jsme se zdokonalení technik Harai goši, O soto gari, Kouči gari a Ouči gari. Zároveň se také nacvičovaly kombinace těchto chvatů. Tohoto soustředění se zúčastnilo 85 dětí. Soustředění bylo zakončeno turnajem, kde Adam Svora, Jiří Musil a Jan Musil prošli turnajem bez porážky a získali tak krásné medaile za první místo. Jen o stupínek níž se umístil a stříbrnou medaili tak získal Nicolas Nezval. Bronzové medaile za třetí místo si vybojovali David Kopecký, Linda Wutková a Tobias Nezval.

Zpestřením tohoto soustředění bylo setkání, pár slov a společné foto s olympionikem a dlouhodobým reprezentantem Pavlem Petřikovem.

Na závěr bych chtěl pozvat všechny příznivce juda na turnaj, který se bude konat v adamovské sokolovně 12. listopadu.

Trenér Tyl Jiří

  • Soustředění adamovských judistů