Soutěže družstev

V posledních zápasech soutěží družstev se adamovským týmům nezadařilo uhájit postupové pozice v tabulkách. Áčko v předposledním kole klopýtnutím ve Znojmě kleslo na třetí místo. Vítězství v posledním kole s Bystrcí už na pořadí nic nezměnilo. Áčko skončilo třetí s jednobodovou ztrátou na postupové druhé místo. Sbírku třetích míst našich tří týmů doplnilo v Okresním přeboru Béčko prohrou se Sloupem.

Krajský přebor I.třídy

TJ Znojmo - TJ Spartak Adamov 4,5:3,5

1 Martin Handl, Karel Švehla; 0,5 Karel Kredl, Pavel Masák, Ján Mižák.

TJ Spartak Adamov - ŠK Bystrc Oilers 4,5:3,5

1 Jiří Sekanina, Karel Švehla, Jan Píše; 0,5 Martin Handl, Pavel Masák, Ján Mižák.

Okresní přebor Blansko

TJ Spartak Adamov B - TJ Sloup B 2,5:5,5

1 Zdenek Dvořák, Olga Dvořáková; Radek Trmač.

Okresní přebor v bleskovém šachu jednotlivců

1. Pavel Masák
2. Karel Švehla
3. Martin Handl

Soutěž uspořádal 19.března šachový oddíl TJ Sloup. Přeboru v “blickách” se zúčastnilo 30 hráčů, mezi nimi bylo 7 adamovských. Suverénně prošli turnajem naši Áčkaři a kompletně obsadili “bednu” vítězů.

KP družstev mladších žáků v rapid šachu

Turnaj Krajského přeboru družstev žáků do dvanácti let se konal v Zastávce u Brna dne 9.dubna 2016. Zúčastnilo se jej 113 dětí začleněných do devatenácti družstev. Bojovalo se o tři postupová místa na MČR. Vítězem se stal tým Lomotivy Brno, druhá byla Kuřim A a třetí Kuřim B. Šachovou převahu Brna a Kuřimi v Jihomoravském kraji v této věkové kategorii stvrdil čtvrtý Duras a pátá Kuřim C.

Adamov skončil na šesté příčce. Družstva na 4.-6. místě získala stejný počet bodů a o pořadí rozhodovalo pomocné hodnocení. V tom měl Duras dostatečný náskok, Adamov od Kuřimi C dělil pouhý jeden bod.

Umístění adamovských žáků hned za těmito “šachovými velmocemi” v mládežnickém šachu je dobrým výsledkem.